iKrotoszyn.pl reklamy
Zdrowie

Jak walczyć z otyłością?

Otyłość to choroba przewlekła objawiająca się zbyt dużym udziałem tkanki tłuszczowej w organizmie. Wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Co możemy zrobić, by z nią walczyć lub jej zapobiegać?

Oczywiście każdy człowiek jest inny, na jego masę ciała mogą mieć wpływ różne choroby, które utrudniają stracenie tych zbędnych kilogramów. Można jednak podjąć drobne, z pozoru nieistotne kroki, aby sobie pomóc.

Przede wszystkim należy zadbać o regularną aktywność fizyczną. Warto zacząć od spacerów, jazdy rowerem czy wybierania schodów zamiast windy. Dodatkowo można ćwiczyć w domu lub na siłowni. Na aktywność fizyczną powinno się przeznaczyć przynajmniej 1 godzinę dziennie. Warto robić to przynajmniej 3 razy w tygodniu. 

 

Jedz regularnie co 3-4 godziny. W ciągu dnia powinno się spożyć od 4 do 5 posiłków. Ogranicz tłuszcze zwierzęce i cukier. Wprowadź do diety więcej warzyw i owoców, ryb a także lekkiego nabiału. Unikaj fast foodów. Niezdrowe przekąski można zamienić na suszone owoce lub orzechy. Nie wolno się głodzić. Zmniejszanie kaloryczności posiłków powinno następować stopniowo.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Pro 21 optyk
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.