Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Artykuł sponsorowany

Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

2020-10-28 12:11:00

Znane i stosowane od starożytności. Przestrzeganie jego zasad ma przynieść w życiu powodzenie. W sypialni – spokojny sen i udany wypoczynek, pozwalając nabrać sił na nowy dzień. W przygotowanym dziś przez nas artykule podpowiadamy, jak urządzić sypialnię według zasad feng shui. Sprawdź, czy chińska sztuka aranżacji wnętrz przypadnie do gustu i Tobie.

Co to jest feng shui

 

Feng shui to praktyka urządzania wnętrz w zgodzie z przepływającą przez nie energią. Wywodzi się ze starożytnych Chin, a jej celem jest osiągnięcie harmonii nie tylko we własnym domu, ale i całym życiu. Sprzyja zdrowiu, osiąganiu sukcesów, znalezieniu miłości czy powodzeniu w finansach. Dla tych, którzy sceptycznie podchodzą do możliwości feng shui, pozostaje ono sposobem na stworzenie uporządkowanej i bardzo stylowej przestrzeni.

 

Główne zasady feng shui

 

Zasada yin i yang, czyli dążenie do harmonii i ładu. W domu to zarówno dbanie o utrzymanie porządku, jak i właściwe rozmieszczenie pomieszczeń oraz mebli. Wpływ na plan domu ma również siatka bagua, będąca podstawą planowania w feng shui i dzieląca przestrzeń na 8 części, którym przypisane są poszczególne dziedziny życia. Decyduje ona również o kolorach, po które w określonych pomieszczeniach sięgamy. I ostatnie, o czym zapomnieć nie możemy - zasada pięciu żywiołów: drzewo, ogień, ziemia, metal i woda, którym przypisana jest odmienna symbolika.

 

Porządek, właściwe rozstawienie mebli i dobór pasujących kolorów – tak można je podsumować.

 

Jak urządzić sypialnię według zasad feng shui?

Minimalistyczny ład

 

Po pierwsze sypialnia według feng shui nie akceptuje nadmiaru – ani dekoracji, ani rzeczy, których już nie potrzebujesz (w tym zasuszonych kwiatów), ani kurzu. Ma być przestronnie, co zawdzięczać można powściągliwości w doborze dodatków. I ma być czysto, co jest zasługą regularnego sprzątania. Z tego względu polecamy, by sięgać po podłogi łatwe do utrzymania w czystości.

Takie są na przykład panele podłogowe AC6, które szybko myjesz i pielęgnujesz. Ich wytrzymałość na zniszczenia gwarantuje idealny stan przez wiele kolejnych lat, co jest w feng shui bardzo ważne. Rzeczy zniszczone wymagają natychmiastowej bowiem wymiany przez wzgląd na blokowanie przepływającej przez pomieszczenie energii.

 

Ustawienie łóżka

 

Pod ścianą, ale nie pod tą z oknem. I nie na linii drzwi-okno, by nie zakłócać przepływu energii. Poczucie bezpieczeństwa przyniesie z kolei widok z łóżka na drzwi i cały pokój. Ustawienie łóżka to w urządzaniu sypialni według zasad feng shui istotna sprawa, dlatego należy traktować je priorytetowo.

 

Kolory ziemi

 

Są jasne, lekkie i tak samo aksamitne, jak wszystkie używane w sypialni według feng shui materiały. Kolory ziemi to żółcie, beże, brązy, złamane biele, błękity i pastelowe zielenie. Zastosować je możesz na ścianach, sięgając na przykład po spokojną biel; na podłogach, wybierając takie panele podłogowe jak pełen ciepła i harmonii Dąb Siena; i na pościeli, wykorzystując lnianą pościel. Jasna podłoga rozświetli sypialnię, świetnie komponując się z całością i zachowując zasadę równowagi.

 

Zamknięte szafki, brak roślin i luster

 

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić sypialnię według zasad feng shui, zapomnij o swoich ulubionych roślinach. Według tej chińskiej praktyki rośliny, które choć za dnia dostarczają tlenu, nocą stają się zakłócającymi spokojny sen producentami dwutlenku węgla. Podobnie z lustrami – ich obecność ma powodować w ludziach niepokój, dlatego należy je albo zasłonić, albo całkiem z nich zrezygnować. Szafki powinny być zamknięte, a szuflady pod łóżkiem w okolicy głowy najlepiej puste.

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową