iKrotoszyn.pl reklamy
Poradnik

Jak urządzić pokój dziecięcy, aby posłużył latami?

2022-06-03 10:06:00

Dzieci szybko rosną. Z niemowląt stają się przedszkolakami, po raz pierwszy idą do szkoły i zanim się obejrzysz, są już nastolatkami. O czym pamiętać podczas przygotowywania dziecięcego pokoju, aby posłużył latami?

 


Przede wszystkim warto się zastanowić, czy typowo dziecięce meble w kształcie samochodów czy łóżka księżniczki na pewno są konieczne? Posłużą kilka lat, następnie będzie trzeba je zastąpić.

 

Warto wybierać meble w neutralnych kolorach, takie, które z powodzeniem odnajdą się w pokoju zarówno małego dziecka jak i późniejszego nastolatka. Nie trzeba też szaleć z kolorami ścian. Dziecięce zabawki wprowadzają sporo koloru do wnętrza. Dobrze jest postawić na dodatki takie jak zasłony, poduszki, narzuty na łóżko czy obrazki na ściany – łatwo je później wymienić, a nadają wnętrzu uroku.

 

Na rynku istnieją regulowane łóżka czy krzesła, które w miarę wzrostu dziecka można dopasować do jego wielkości. Nie jest to jednak niezbędne – maluchy z powodzeniem odnajdą się w większym łóżku, które będzie odpowiednie na lata.

 

Dzieci bałaganią podczas zabawy. Warto więc zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju skrzynie i pudełka, do których zostaną wrzucone zabawki – sprzątanie ich nie będzie wymagało wiele wysiłku. Inną możliwością jest ustawienie namiotu, w którym dziecko będzie się bawiło. Wystarczy zasłonić ściany namiotu, by w pokój wyglądał estetycznie.

 

Małe dziecko nie będzie potrzebowało biurka, dobrze jednak wcześniej rozważyć tę kwestię, aby w każdej chwili mogło się pojawić w pokoju. Neutralne meble ułatwią poszukiwanie modelu dopasowanego do reszty. Najlepiej, aby biurko znajdowało się przy oknie. Należy też przy nim zapewnić odpowiednie oświetlenie do nauki.

 

Szczególnie w przypadku mniejszych dzieci dobrze będzie zabezpieczyć gniazdka elektryczne przed ich dostępem. Meble powinny być przymocowane do ściany, można też zabezpieczyć grzejnik osłoną.

 

 
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
OKNOPLAST_FINESTRA
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.