iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Jak układać panele podłogowe z v-fugą?

2022-07-01 12:07:00

Podłoga powinna służyć przez długie, długie lata. Dlatego też warto zainwestować w materiały najwyższej jakości. Wybór odpowiednich paneli na podłogę może mimo wszystko być trudny. Jednym z ciekawych przykładów mogą być panele podłogowe z v-fugą. Jest to ciekawe rozwiązanie, które znajduje coraz więcej zwolenników. Na czym ono polega i jak położyć takie panele w swoim domu? Zobacz sam.


Czym jest v-fuga?

Jest to sposób wykończenia paneli, dzięki któremu nie widać linii łączeń, a cała podłoga wygląda, jakby została wykonana z naturalnego drzewa. Proces produkcji takich paneli polega na wyfrezowaniu boków deski. Dzięki temu o wiele lepiej przypominają naturalne drewno, co wpływa na ich rosnącą popularność.

Podłogi wykonane w ten sposób posiadają kilka istotnych zalet:

  • Najważniejsze są aspekty wizualne i estetyczne. Z pewnością jest to najpiękniejsze wykończenie podłóg drewnianych, obok prawdziwego drzewa.

  • Posiadają niesamowitą trwałość, która pozwala na swobodne korzystanie z tych paneli bez zamartwiania się o jej zniszczenie.

  • Panele takie bardzo łatwo można wyczyścić, dzięki czemu zawsze wyglądają jak nowe.

  • Choć panele z v-fugą zawierają wyfrezowania i rowki, są one zamknięte za pomocą laminatu na powierzchni. Dodatkowa warstwa farby skutecznie chroni panele przez zabrudzeniem i zniszczeniem. Nie straszne są jej zadrapania, zawilgocenia ani uderzenia.

Jak układać panele podłogowe z v-fugą?

Z pewnością panele podłogowe stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji salonu. Sposób układania takich paneli niewiele różni się od montażu innych rodzajów paneli i desek. I jak w pozostałych przypadkach, można to robić samemu po przeczytaniu instrukcji.

Przygotowanie paneli do montażu

Zanim przystąpi się od montażu paneli na podłodze, warto je wypakować i pozostawić na kilka dni otwarte
w pomieszczeniu. Poprzez leżakowanie dochodzi do przyjęcia przez deski temperatury i wilgotności otoczenia, dzięki czemu przyjmują one swoje naturalne rozmiary.

Przygotowanie podłoża

Także podłoże musi być odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim musi być czyste, suche oraz równe. Należy także zakupić i położyć odpowiednie podkłady pod panele, które będą odpowiednie do układanego rodzaju paneli podłogowych.

Montaż paneli

W końcu można przystąpić do właściwego montażu paneli. Każda deska posiada specjalne zamki ekspresowe, które ułatwiają łączenie poszczególnych elementów bez użycia dodatkowych narzędzi. Montaż musi uwzględniać także szczeliny dylatacyjne, czyli wolny odstęp, jaki pozostawia się przy ścianach. Dzięki nim rozszerzanie cieplne nie spowoduje zniszczenia całej podłogi. Pomocne przy pozostawieniu szczelin mogą być kliny dystansowe.

Panele można łączyć ze sobą zarówno krótszymi, jak i dłuższymi bokami. Po kolei łączymy deski tak, by powstawały pasy podłogi. Istotny jest też kierunek układania podłogi, który znacząco wpływa na efekt końcowy. Punktem odniesienia jest zazwyczaj okno. Przy układaniu równolegle do okna powiększa optycznie przestrzeń, jednak często układa się je równolegle, co pozwala ukryć łączenia poszczególnych paneli.

Salon zyska dzięki panelom z v-fugą

Panele to doskonały pomysł do nowoczesnego wnętrza. Aranżacja salonu z drewnianą podłogą daje często doskonałe efekty. Warto szukać także dodatkowych pomysłów na stronach takich jak AboutDecor, aby w pełni wykorzystać potencjał tych paneli. Korzystając z licznych pomysłów zawartych na stronie, można stworzyć doskonały wystrój wnętrza i wydobyć piękno drewnianej podłogi.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B