iKrotoszyn.pl reklamy
Benice

„Jak nie czytam, jak czytam…”

2016-06-17 08:43:53
Uczniowie szkoły w Benicach spotkali się na dziedzińcu szkolnym, by wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam…”, której organizatorem był miesięcznik „Biblioteka w szkole”.

Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone w bibliotece, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Jakie cele przyświecały tej akcji? Przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, podkreślenie przewodniej roli  bibliotek w propagowaniu czytelnictwa, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Benicka akcja została przygotowana przez bibliotekę szkolną oraz Filię nr 6 Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej. Wzięło w niej udział 168 uczestników. Zebrani najpierw czytali książki, każdy czytał inną książkę, więc niesamowity harmider książkowy zapanował na dziedzińcu. Następnie uczniowie ułożyli  książkowe budowle – każda była oryginalna. Atutami akcji były nie tylko szczytne cele, ale również duże poczucie humoru i pomysłowość uczestników.

Beata Kordus
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B