iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Poradnik

Jak dobrać odpowiednie wycieraczki?

2020-02-26 10:49:17

Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, kierowcy muszą radzić sobie z uciążliwymi warunkami na drodze. Nie ma więc nic lepszego, niż dobre wycieraczki. Jakie są najlepsze? Tradycyjne czy może hybrydowe?

Właściwe dbanie o szybę, zwłaszcza przednią jest bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym i jesiennym. Nie tylko mycie szyby od wewnątrz jest ważne, ale też dobór odpowiednich wycieraczek, które uporają się z deszczem. By starczyły na długo warto wybrać odpowiednie. Czyli jakie?

 

O zmianie wycieraczek należy pomyśleć wówczas, gdy zaczną one zostawiać po sobie smugi. Jeśli już konieczna jest wymiana, należy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje wycieraczek samochodowych. Najczęściej wycieraczki ze względu na geometrię szyby są tak skonstruowane, że lewa jest dłuższa od prawej. Przy zakupie dobrze jest sprawdzić mocowanie wycieraczek, co prawda większość producentów dodaje do nich zaczepy, które pasują do większości samochodów, jednak lepiej to sprawdzić, niż reklamować bądź oddawać towar. Na rynku spotkać można trzy rodzaje wycieraczek. Są to tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Te pierwsze są najprostsze w konstrukcji, gdzie metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby.

 

Wycieraczka płaska skonstruowana jest tak, że ramię połączone jest bezpośrednio z piórem. Lepiej niż wycieraczki tradycyjne przylegają do szyby.

 

Hybrydowe są połączeniem dwóch wycieraczek. Łączą tradycję z nowoczesnością, dzięki temu można je montować na szybach w starszych modelach pojazdów. Czasami konieczne jest użycie specjalnych adapterów.

 

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które wycieraczki będą najlepsze dla danego samochodu, jednak można odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy nam na prostszej konstrukcji, czy lepszym przyleganiu gumy do szyby. Warto by znać rozmiar wycieraczki, jednak na szczęście wiele producentów w opisie wskazuje do jakich modeli aut pasują.

 
Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl