iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Poradnik

Jak dobrać odpowiednie wycieraczki?

2020-02-26 10:49:17

Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, kierowcy muszą radzić sobie z uciążliwymi warunkami na drodze. Nie ma więc nic lepszego, niż dobre wycieraczki. Jakie są najlepsze? Tradycyjne czy może hybrydowe?

Właściwe dbanie o szybę, zwłaszcza przednią jest bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym i jesiennym. Nie tylko mycie szyby od wewnątrz jest ważne, ale też dobór odpowiednich wycieraczek, które uporają się z deszczem. By starczyły na długo warto wybrać odpowiednie. Czyli jakie?

 

O zmianie wycieraczek należy pomyśleć wówczas, gdy zaczną one zostawiać po sobie smugi. Jeśli już konieczna jest wymiana, należy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje wycieraczek samochodowych. Najczęściej wycieraczki ze względu na geometrię szyby są tak skonstruowane, że lewa jest dłuższa od prawej. Przy zakupie dobrze jest sprawdzić mocowanie wycieraczek, co prawda większość producentów dodaje do nich zaczepy, które pasują do większości samochodów, jednak lepiej to sprawdzić, niż reklamować bądź oddawać towar. Na rynku spotkać można trzy rodzaje wycieraczek. Są to tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Te pierwsze są najprostsze w konstrukcji, gdzie metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby.

 

Wycieraczka płaska skonstruowana jest tak, że ramię połączone jest bezpośrednio z piórem. Lepiej niż wycieraczki tradycyjne przylegają do szyby.

 

Hybrydowe są połączeniem dwóch wycieraczek. Łączą tradycję z nowoczesnością, dzięki temu można je montować na szybach w starszych modelach pojazdów. Czasami konieczne jest użycie specjalnych adapterów.

 

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które wycieraczki będą najlepsze dla danego samochodu, jednak można odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy nam na prostszej konstrukcji, czy lepszym przyleganiu gumy do szyby. Warto by znać rozmiar wycieraczki, jednak na szczęście wiele producentów w opisie wskazuje do jakich modeli aut pasują.

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl