PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Biegi

IV Letni Bieg Trzech Jezior z sukcesami krotoszynian

2019-09-06 14:09:00

Znakomicie spisali się krotoszyńscy zawodnicy, podczas IV Letniego Biegu Trzech Jezior Kamieniec - Trzemeszno, który odbył się 1 września.

W upalną pogodę na starcie do biegów na dystansach 15, 10 i 5 km stanęło blisko 400 zawodników.
W biegu głównym najlepszy był Tomasz Roszkiewicz uzyskując czas 00:54:21. Niecałe 2 minuty później na mecie pojawił się zawodnik z Ukrainy Taras Kulai z czasem 00:56:01. Trzeci był Rafał Czarnojańczyk (00:56:27). Jacek Ratajski z KS Krotosz Krotoszyn z czasem 1 godz. 19 min. i 40 s. zajął 10. miejsce w kategorii  M50. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Golak, która trasę pokonała w czasie 01:08:39.
Trasę 10 km najszybciej pokonał Klaudiusz Kozłowski z czasem 00:36:19, a wśród kobiet Violetta Mróz (00:50:25).
Zwycięzcą biegu na 5 km został Dariusz Morzyński (00:17:30), a wśród kobiet  reprezentująca Krotoszyńską Grupę Biegową - Monika Jadczak z czasem 00:22:38.
Na dystansie 5 km startowała także mama Moniki Anita, która z czasem 24 minuty i 39 sekund zajęła pierwsze miejsce w K40. Również na tym dystansie startował tata Moniki - Piotr, który z czasem 23 minuty i 7 sekund staną na trzecim stopniu podium.