iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Zdrowie

Informacje dotyczące poradni RTG w szpitalu w Krotoszynie i Koźminie Wlkp.

2020-09-01 14:09:00

Zdjęcie: Archiwum
Od września wznawia pracę pracownia RTG w budynku szpitala przy ul. Stęszewskiego 9-10 w Koźminie Wlkp. Pierwszym dniem jej pracy będzie 4 września.

Pracownia czynna będzie raz w tygodniu - w piątki (13.00-18.00). Pacjenci z miasta i gminy Koźmin Wlkp. oraz najbliższych okolic, będą mogli tam wykonać diagnostykę RTG z wyjątkiem zdjęć klatki piersiowej.  

Pacjenci z objawami infekcji grypopodobnych proszeni są o nie korzystanie z diagnostyki RTG w tej pracowni.

 

Pracownia RTG mieści się na terenie Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp., który obecnie – ze względu na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 - pracuje w warunkach reżimu sanitarnego.

 

REJESTRACJA PACJENTÓW

Rejestracja pacjentów odbywać będzie się wyłącznie drogą telefoniczną, tel. 62 582 14 17, od poniedziałku do piątku (8.00-15.00). 

Obowiązuje skierowanie lekarskie na wykonanie zdjęcia RTG.

Przy rejestracji prosimy o zaznaczenie, że badanie RTG zamierza się wykonać w pracowni w Koźminie Wlkp.     

Pacjenci rejestrowani będą na określone godziny.

 

WYKONANIE BADANIA  

Wejście dla pacjentów do pracowni RTG znajduje się poprzez WEJŚCIE C. Należy korzystać z domofonu przypisanego pracowni, który znajduje się na drzwiach wejściowych.

Pacjentów obowiązują maseczki zakrywające usta i nos, rękawiczki jednorazowe oraz zachowanie dystansu społecznego. Należy stosować się do zaleceń pracownika, który przeprowadzi pacjenta do pracowni.

 

ODBIÓR WYNIKÓW BADAŃ 

Miejsce i czas odbioru wyniku należy ustalić z pracownikiem pracowni RTG w Koźminie Wlkp., bezpośrednio po wykonaniu badania. Istnieje możliwość odbioru wyników:   

• za tydzień - w piątek, w godzinach pracy pracowni w Koźminie, WEJŚCIE C

• lub wcześniej - od poniedziałku do czwartku (8.00-18.00) w Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego w Krotoszynie - w tym wypadku obowiązuje jednak wcześniejszy kontakt telefoniczny z Pracownią RTG w Krotoszynie, ul. Mickiewicza 21 - tel. 62 582 14 17, celem ustalenia dokładnego terminu odbioru wyników   

 

Powyższe zasady działalności pracowni RTG w Koźminie Wlkp. ustalone zostały w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu, związane są z profilaktyką przeciwdziałania i zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

 

Uwaga! W przypadku zaobserwowania u siebie objawów COVID-19 (gorączka, kaszel, duszność, złe samopoczucie), nie należy korzystać z diagnostyki RTG, ale jak najszybciej skontaktować się z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krotoszynie celem ustalenia dalszego postępowania.

 

Uwaga! Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, które posiadają ambulatoryjne skierowanie do wykonania zdjęcia RTG, powinny rejestrować się do pracowni znajdującej się w budynku szpitala w Krotoszynie, ul. Mickiewicza 21. Tam też będą miały wykonywane badanie.

 

W pozostałe dni tygodnia - poza piątkami - pacjenci ambulatoryjni z Koźmina Wlkp. i okolic mogą wykonać badania RTG według zasad dotychczas wyznaczonych na czas epidemii COVID-19, w dwóch pracowniach rentgenowskich, na terenie Krotoszyna:

 

  • Pracownia w szpitalu przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie

W pracowni tej wykonywane są badania dla tych pacjentów ambulatoryjnych, którzy posiadają PILNE skierowania do wykonania RTG od lekarzy specjalistów oraz zalecenia, aby wyniki badania zapisywane były w wersji cyfrowej na płycie CD. 

Pacjenci tacy, przed badaniem muszą KONIECZNIE zarejestrować się WYŁĄCZNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ – tel. 62 582 14 17. 

Badania dla zarejestrowanych pacjentów w pracowni przy ul. Mickiewicza wykonywane są o wyznaczonej godzinie, od poniedziałku do piątku (15.00-18.00).  

Należy przestrzegać godzin rejestracji i zgłaszanie się na 5 minut przed wyznaczonym terminem przy wejściu do Izby Przyjęć Szpitala. 

Pacjenci proszeni są o noszenie maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych.

Jeśli jest to możliwe – pacjent powinien przybyć samodzielnie, bez osoby towarzyszącej. Wyjątek stanowią dzieci oraz osoby wymagające pomocy przy przemieszczaniu się.  

Będąc na terenie szpitala prosimy postępować zgodnie z zaleceniami personelu. Po wykonanym badaniu - należy opuścić budynek szpitala.  

Po zakończeniu badania, pacjent otrzyma zapis cyfrowy badania na płycie CD, natomiast odbiór wyniku badania – opis lekarza radiologa - nastąpi w wyznaczonym terminie w Izbie Przyjęć Szpitala.  

 

  • Pracownia w Szpitalu przy ul. Bolewskiego w Krotoszynie

Pacjenci, którzy nie posiadają pilnych skierowań od lekarzy specjalistów na wykonanie badania RTG i nie mają zaleceń zapisywania wyników w wersji cyfrowej na płycie CD, proszeni są o korzystanie z badań w pracowni przy ul. Bolewskiego. 

Pracownia ta jest usytuowana w taki sposób, że pacjenci nie mają kontaktu z osobami hospitalizowanymi w tym budynku Szpitala. 

Również należy korzystać z maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych.  

Wejście do pracowni RTG w budynku szpitala przy ul. Bolewskiego 4-8 znajduje się od strony ul. Bolewskiego, kontakt telefoniczny: 62 588 03 90 wew. 269. Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku (8.00-19.00).
Źródło: SPZOZ Krotoszyn
Pierogarnia Barwinek Krotoszyn

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową