iKrotoszyn.pl reklamy
Pływanie

Ice Swimming Bydgoszcz Festival, czyli Monika znów na podium!

2021-12-02 12:12:00
W sobotę, 27 listopada na starcie Ice Swimming Bydgoszcz Festival stanęło około 300 zawodników, a wśród nich krotoszynianka Monika Jadczak.

Zawody w zimowej odmianie pływania odbywają się przy Wyspie Młyńskiej od 2018 roku. Impreza zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy docierają do Bydgoszczy z całej Polski.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników pięć wymagających dystansów indywidualnych oraz ponownie zaplanowali rywalizację sztafet. Najkrótszy, sprinterski dystans to 100 metrów, a kolejne to 250, 450, 750 (to nowość) oraz 1000 metrów.

Temperatura powietrza wynosiła około zera, a wody ok. pięciu stopni Celsjusza.

Do grona śmiałków pływania w lodowatej wodzie można od soboty zaliczyć Monikę Jadczak. Były to jej pierwsze zawody pływackie odbywające się w zimowej atmosferze. Krotoszynianka wybrała dla siebie starty na 100 i 250 m.

Pierwszy z nich pokonała w czasie 1 min. 51 sek. i 10 setnych sek., co pozwoliło jej zająć dziewiąte miejsce open i pierwsze wśród kobiet. Natomiast dystans 250 metrów był pokazem siły Moniki. Jeden z kibiców określił jej wyczyn: ona nie płynie jak człowiek, tylko jak motorówka... Młoda pływaczka pokonała ten dystans w czasie 3 min. 1 sek. i 40 setnych sek. Wygrała kategorię open i kobiet. Trzeba nadmienić, że Monika była najmłodszą uczestniczką Ice Swimming Festiwal w Bydgoszczy.