iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów

Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Cykl: krotoszyńskie ulice

I my też jesteśmy na Rawickiej!

2015-05-12 14:05:00

W samym tylko Krotoszynie jest blisko 300 ulic. Trudno zapamiętać nazwy wszystkich, a szczególnie tych nowych. Jeszcze trudniej je zlokalizować. Stąd ruszamy z nowym cyklem artykułów, w którym będziemy przybliżali krotoszyńskie arterie i to, co przy nich możemy spotkać.

Na początek ulica Rawicka, a więc droga przy której znajduje się siedziba naszej redakcji. Wielu mieszkańców miasta twierdzi, iż przy tej ulicy znajduje się najwięcej firm. Nie porównywaliśmy z innymi, ale fakt jest taki, że faktycznie jest ich sporo.

 

Już na samym początku, bo przy skrzyżowaniu z Sienkiewicza i Kołłątaja możemy spotkać radcę prawnego, notariusza, adwokatów, komornika, szklarza, optyka, agencję ochrony czy oddział PZU. Od koloru do wyboru… Kilka metrów dalej znajduje się siedziba firmy wykonującej usługi związane z montażem żaluzji, a po drugiej stronie przedsiębiorstwo budowlane oraz sklep-serwis rowerowy.

 

Nie rozpędzimy się zbytnio, bo za chwilę kolejne skupisko firm. Począwszy od przedsiębiorstwa obuwniczego, poprzez pralnię wodną i magiel, usługi ksero, piekarstwo, aż po sklep z farbami i dalej spożywczy oraz kwiaciarnię.

 

Po drugiej stronie biurowiec. A w nim …siedziba naszej redakcji i Centrum Informacji i Reklamy oraz m.in. biuro podatkowe, stomatolog, gabinet masażu, sklep z najróżniejszymi uszczelkami, ubezpieczenia i kredyty, biuro rachunkowe i kancelaria radcy prawnego, pokrycia dachowe, krawiectwo i szkoła jazdy.

 

Dalej natrafimy na znany (niestety) wielu mieszkańcom budynek Powiatowego Urzędu Pracy, w którym swoją siedzibę mają także instytucje kombatanckie.

Jadąc w kierunku Salni miniemy jeszcze m.in. sklep z chemią i gazetami, weterynarza, stomatologa czy lekarza-psychiatrę. Ten rejon ulicy, to także zielona alejka, którą bardzo przyjemnie można się przespacerować, a także przysiąść na jednej z ławeczek.

 

Za przejazdem kolejowym kolejne spiętrzenie firm: siedziba Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przedsiębiorstwa budowlane, główna siedziba firmy informatycznej, zakład produkujący zioła i przyprawy czy hurtownie.

 

Ostatni odcinek ul. Rawickiej, to droga gruntowa, przy której trafimy np. na autoeletryka oraz dwie piekarnie.

 

Skąd nazwa ul. Rawicka? Oczywiście od niedalekiej miejscowości Rawicz. Choć bezpośrednio tą drogą ciężko byłoby tam dotrzeć (lasy i pola), ale skierowana jest właśnie w tym kierunku.

(raf)


Restauracja Ukraińska Barwinek

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Adam 1 agencja reklamowa


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl