iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - Bar u Żaby - kurczak z rożna

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Reklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz GierkoPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Cykl: krotoszyńskie ulice

I my też jesteśmy na Rawickiej!

2015-05-12 14:05:00

W samym tylko Krotoszynie jest blisko 300 ulic. Trudno zapamiętać nazwy wszystkich, a szczególnie tych nowych. Jeszcze trudniej je zlokalizować. Stąd ruszamy z nowym cyklem artykułów, w którym będziemy przybliżali krotoszyńskie arterie i to, co przy nich możemy spotkać.

Na początek ulica Rawicka, a więc droga przy której znajduje się siedziba naszej redakcji. Wielu mieszkańców miasta twierdzi, iż przy tej ulicy znajduje się najwięcej firm. Nie porównywaliśmy z innymi, ale fakt jest taki, że faktycznie jest ich sporo.

 

Już na samym początku, bo przy skrzyżowaniu z Sienkiewicza i Kołłątaja możemy spotkać radcę prawnego, notariusza, adwokatów, komornika, szklarza, optyka, agencję ochrony czy oddział PZU. Od koloru do wyboru… Kilka metrów dalej znajduje się siedziba firmy wykonującej usługi związane z montażem żaluzji, a po drugiej stronie przedsiębiorstwo budowlane oraz sklep-serwis rowerowy.

 

Nie rozpędzimy się zbytnio, bo za chwilę kolejne skupisko firm. Począwszy od przedsiębiorstwa obuwniczego, poprzez pralnię wodną i magiel, usługi ksero, piekarstwo, aż po sklep z farbami i dalej spożywczy oraz kwiaciarnię.

 

Po drugiej stronie biurowiec. A w nim …siedziba naszej redakcji i Centrum Informacji i Reklamy oraz m.in. biuro podatkowe, stomatolog, gabinet masażu, sklep z najróżniejszymi uszczelkami, ubezpieczenia i kredyty, biuro rachunkowe i kancelaria radcy prawnego, pokrycia dachowe, krawiectwo i szkoła jazdy.

 

Dalej natrafimy na znany (niestety) wielu mieszkańcom budynek Powiatowego Urzędu Pracy, w którym swoją siedzibę mają także instytucje kombatanckie.

Jadąc w kierunku Salni miniemy jeszcze m.in. sklep z chemią i gazetami, weterynarza, stomatologa czy lekarza-psychiatrę. Ten rejon ulicy, to także zielona alejka, którą bardzo przyjemnie można się przespacerować, a także przysiąść na jednej z ławeczek.

 

Za przejazdem kolejowym kolejne spiętrzenie firm: siedziba Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, przedsiębiorstwa budowlane, główna siedziba firmy informatycznej, zakład produkujący zioła i przyprawy czy hurtownie.

 

Ostatni odcinek ul. Rawickiej, to droga gruntowa, przy której trafimy np. na autoeletryka oraz dwie piekarnie.

 

Skąd nazwa ul. Rawicka? Oczywiście od niedalekiej miejscowości Rawicz. Choć bezpośrednio tą drogą ciężko byłoby tam dotrzeć (lasy i pola), ale skierowana jest właśnie w tym kierunku.

(raf)Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - Usługi transportowe - Krotoszyn

Autopromocja ikrotoszyn.pl

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl