iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka po raz kolejny z licznym udziałem biegaczy KS Krotosz

Zdjęcie: KS Krotosz

W niedzielę, 11 czerwca, w Grodzisku Wielkopolskim, mieście, które uważane jest za stolicę polskiego półmaratonu, odbyła się XV edycja Hunters Grodziskiego Półmaratonu Słowaka.

Wielkopolskie miasto gościło biegaczy z całego kraju i nie tylko. - Takiej atmosfery, jaka panuje w Grodzisku Wielkopolskim na próżno szukać gdziekolwiek. Impreza biegowa powinna stać się wzorem dla innych miast, w których organizowane są biegi masowe. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy przeszli na start biegu w asyście Grodziskiej Orkiestry Dętej. Sygnał do startu dał wystrzał z armaty. Na 21-kilometrową trasę wyruszyło ponad trzy tysiące biegaczy, których w trakcie biegu wspierały liczne grupy kibiców, tworząc niesamowitą atmosferę w trakcie tych „upalnych zawodów”. Organizator zadbał także o odpowiednie nawadnianie sportowców – punkty z wodą i zraszacze znajdowały się na trasie, co 2 km - opisują biegacze KS Krotosz Krotoszyn.

Bieg ukończyło 3 108 osób. Zwycięzcą został Krzysztof Hadas z czasem 1:09:18. Wśród kobiet tryumfowała Ukrainka Sviatlana Sanko - 1:18:40. Konkurencja wśród pań stała na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że drugą zawodniczką grodziskiego półmaratonu okazała się Katarzyna Szkoda ( 1:20:19 ), zwyciężczyni tegorocznej globalnej edycji Wings for Life World Run.

Świetnie spisała się Justyna Karolczak z KS Krotosz, która z czasem 1:23:51 zajęła bardzo wysoką 4. lokatę w tym prestiżowym biegu. Z bardzo dobrej strony spisali się także pozostali biegacze klubu. Magiczną granicę 1:30 w tę upalną niedzielę, złamał Karol Olejniczak, osiągając czas 1:29:41, co dało 7. miejsce w kategorii M50. Artur Marek był 13. w kategorii M50 (1:31:31). Rekord życiowy w półmaratonie pobił Błażej Zimmermann ze świetnym czasem 1:32:48. Piotr Grzempowski z czasem 1:34:29 zajął 298 miejsce. Bogumił Kostka również uzyskał bardzo dobry wynik (1:36:31), który dał mu nowy rekord życiowy w półmaratonie. Linię mety w następującej kolejności przekroczyli także inni zawodnicy krotoszyńskiego klubu: Miłosz Kaczmarek, Szymon Szyrner, Czesław Sienkiewicz, Krzysztof Kasprzak, Łukasz Zając, Daniel Deplewski, Paweł Błażutycz, Grzegorz Pawlik, Jan Jaruzel, Piotr Tyczyński.

- Jak zawsze po biegu władze i mieszkańcy Grodziska przygotowali dla uczestników wspaniałą imprezę na rynku tego wielkopolskiego miasta. Zawodnicy mogli degustować znane w całej Polsce grodziskie piwo, zjeść pyry z gzikiem oraz wiele innych specjałów. Odbył się także koncert Mezo, znanego poznańskiego rapera, który wcześniej także startował w biegu. Wszyscy bawili się znakomicie, zapowiadając, że w przyszłym roku również nie zabraknie ich na tej najlepszej imprezie biegowej w Polsce - podsumowują krotoszyńscy biegacze.

Źródło: KS Krotosz


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.