iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Hufiec Pracy w godzinnym biegu

2021-09-29 12:09:00
24 września, już po raz piąty, zorganizowany został Ogólnopolski Bieg Erasmusa. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Bijemy rekord Polski!”.

W całym kraju do rywalizacji stanęły 4-osobowe drużyny, których celem było przebiec w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans w 60 minut.

W tegorocznej edycji wspólnymi siłami wszystkich uczestniczących w przedsięwzięciu podjęta została próba pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które  wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”.  Każdy z zawodników sztafety musiał pokonać co najmniej 100 m. Bieg należało przeprowadzić w godz. 6:00 - 24:00.  Każdy uczestnik biegł ze swoim urządzeniem, które rejestrowało osiągnięty wynik.

Reprezentanci Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie: Patryk Zajączek, Robert Rzepczyński, Piotr Grobelny i Jowita Ptak, którzy zgłosili swój akces do wystartowania, zrealizowali swój bieg w godzinach porannych na krotoszyńskich Błoniach. Były tam dobre i bezpieczne warunki do pokonywania dystansu. Młodzież włożyła w start dużo wysiłku i generalnie udało im się przebiec ponad 9 kilometrów, które zostały przez system zaliczone.