iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Handel „podróbkami” na krotoszyńskim targowisku. Są zatrzymane osoby

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Bluzy, spodnie, koszulki i bieliznę zarekwirowali we wtorek 8 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza wraz z policjantami i Strażą Miejską z Krotoszyna. Cała partia podrabianej odzieży oferowana była przez obywateli Bułgarii na targowisku miejskim w Krotoszynie.

- We wtorek 8 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Kaliszu wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz krotoszyńską Strażą Miejską ujawnili w Krotoszynie na targowisku miejskim dwoje obywateli Bułgarii, którzy handlowali odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej producentów dokonał analizy zatrzymanych 2 244 sztuk towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwoje obywateli Bułgarii w wieku 35 i 46 lat - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ujawniony towar o wartości 350 tysięcy złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze policji z Krotoszyna.  

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.