iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Grupa „Speed” w walentynki - ujawniono 76 wykroczeń na drogach powiatu krotoszyńskiego

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

14 lutego, kilkudziesięciu kierowcom poruszający się po drogach powiatu krotoszyńskiego, szybciej zabiło serce... Na tym obszarze policyjna grupa „Speed” przeprowadziła cykliczne działania mające na celu - jak podają mundurowi - wyeliminować z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów oraz zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu.

 

Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych  kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. W działaniach przeprowadzonych we wtorek, udział wzięło 14 policjantów ruchu drogowego z kilku komend. Policjanci pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach.  

- Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze - informuje krotoszyńska policja.

Tym razem w akcji dodatkowo wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

- Na ulice Krotoszyna i powiatu wyjechało dodatkowo siedem oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym cztery te szczególne - wyposażone w wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub nie popełnili innych wykroczeń w ruchu drogowym - podają mundurowi.


W trakcie działań policjanci skontrolowali 77 pojazdów. Łącznie ujawnili 76 wykroczeń dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym większość związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz przeprowadzili 50 badań stanu trzeźwości.


Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który będzie je mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.