iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Grupa SPEED działała w powiecie. Ujawniła 92 wykroczenia drogowe

2021-07-16 12:07:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Policjanci z Wielkopolski wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się w czwartek w powiecie krotoszyńskim. Grupa SPEED, bo o niej mowa, została powołana po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków.

Na drogach powiatu krotoszyńskiego pojawili się dodatkowo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

- Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, w tym 5 tych szczególnych, wyposażonych w wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub nie popełnili innych wykroczeń w ruchu drogowym - informują krotoszyńscy mundurowi.


W trakcie działań policjanci skontrolowali 89 pojazdów. Łącznie ujawnili 92 wykroczenia dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym 6 związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz przeprowadzili 69 badań stanu trzeźwości.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy 6 kierowcom. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowania o 77 km/h.

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B