iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Groźny wypadek. Nastolatka LPR-em przetransportowana do szpitala

2022-09-22 07:09:00
Zdjęcie: asp. sztab. Dariusz Rybka

Wczoraj, przed godz. 16.00 w Dzielicach doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowanych zostało dwoje nastolatków. 16-letnia dziewczyna z poważnymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.


Do zdarzenia skierowano dwa zastępy z JRG Krotoszyn, jeden zastęp z jednostki OSP Rozdrażew, policję, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR.

- Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że na drodze leży nieprzytomna osoba, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. Podjęte działania służb (strażaków i personelu medycznego) doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych osobie poszkodowanej. W trakcie prowadzonych działań do strażaków zgłosiła się druga osoba, która również brała udział w zdarzeniu i doznała obrażeń ciała. Osobie tej również udzielono kwalifikowanej pomocy do czasu przybycia drugiego zespołu ratownictwa medycznego - relacjonuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Przybyła na miejsce policja ustaliła, że 62-letni mężczyzna kierując pojazdem marki Toyota potrącił 16-letnią dziewczynę oraz 15-letniego chłopca, mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. - Dziewczyna i chłopiec weszli na jezdnię zza autobusu marki Iveco, którym kierował 48-letni mężczyzna, także mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Dziewczynę przetransportowano śmigłowcem LPR do dolnośląskiego szpitala, natomiast chłopiec doznał obrażeń poniżej dni siedmiu. Kierowcy byli trzeźwi - tłumaczy asp. Paulina Potarzycka, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Czynności prowadzi KPP Krotoszyn.
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.