iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - MEBLE Krotoszyn | MEB-TRANS – Ireneusz Sobczak


Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison PolskaReklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z sądu

Gołota lepszy od „Masy"!

2017-12-29 10:12:00

Zdjęcie: A. Gołota wraz z małżonką, podczas grudniowej wizyty w Zdunach.
Andrzej Gołota, który patronuje reaktywacji krotoszyńskiej sekcji pięściarskiej, wygrał przed warszawskim Sądem Okręgowym proces z Jarosławem Sokołowskim, znanym bardziej, jako „Masa”.

14 grudnia w Sądzie Okręgowym w Warszawie zakończyła się ostatnia rozprawa w procesie, jaki Andrzej Gołota reprezentowany przez mecenasów Marka Szwocha i Grzegorza Szwocha, wytoczył świadkowi koronnemu Jarosławowi Sokołowskiemu. - Zeznawał świadek, który potwierdził, że słowa Jarosława Sokołowskiego szkalujące naszego Klienta to plotki i niepolegające na prawdzie pomówienia. Co ciekawe był to świadek powołany przez Sokołowskiego. W ten sposób nie tylko podważył wiarygodność „Masy”, ale też potwierdził, że Mariola Gołota (żona boksera – przyp. red.) miała prawo nazwać „Masę” kłamcą – informują prawnicy z Eig Law & Tax Sp z o o.
 
Przypomnijmy, sprawa dotyczy wypowiedzi „Masy”, który zarzucił Gołocie, iż ten celowo przegrał w listopadzie 1999 roku walkę z Michaelem Grantem. W odpowiedzi na te słowa żona boksera nazwała Sokołowskiego kłamcą.
 
28 grudnia zapadł wyrok w tej sprawie. - Sąd uzasadniając ustnie wyrok uznał, że „Masa” nie przedstawił nawet cienia dowodu na potwierdzenie swoich oszczerstw kierowanych pod adresem naszego Klienta. Sąd zauważył również, że swoista bezkarność świadka koronnego nie może się rozciągać na postępowanie cywilne i świadek koronny musi odpowiadać za swoje słowa. W końcu sąd uznał też, że w słowach Masy nie znajduje znamion prawdy. Wyrok nakazuje pozwanemu przeproszenie Andrzeja Gołoty – wyjaśniają prawnicy A. Gołoty. Co więcej „Masa” musi także wpłacić na cele społeczne 10 tys. zł. - W świetle tego orzeczenia oczywiste wydaje się to, że Mariola Gołota miała prawo nazwać Sokołowskiego kłamcą – dodają prawnicy. Wyrok jest nieprawomocny, a Jarosław Sokołowski zapowiedział apelację od niego. 
 

Obecnie Andrzej Gołota czynnie włącza się w reaktywację sekcji pięściarskiej w Krotoszynie. W grudniu osobiście, wraz z małżonką spotkał się z gronem osób, które realizują to przedsięwzięcie, a także z lokalnymi dziennikarzami. O tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.


 

W swojej zapowiedzi apelacji "Masa" twierdzi, że sąd ma jeszcze do przesłuchania innych świadków, ale w toku procesu nikogo takiego nie zgłosił, a nawet wycofał jeden z wniosków dowodowych. Twierdzi, że powołany przez niego świadek kłamał i jest z nim w sporze prawnym, a jednak wniosku o jego przesłuchanie nie wycofał, a jego pełnomocnik nic takiego na sprawie nie zgłaszał. W końcu twierdzi też, że świadkowie "są innego zdania niż sąd". To już chyba pozostawimy bez komentarza.

"Masa" twierdzi również, że nie było mu dane zeznawać - miał prawo stawić się na każdym z terminów wyznaczonych przez sąd, miał profesjonalnych pełnomocników, w we wcześniejszym procesie zasłaniał się dwukrotnie informacją o chorobie i nie skorzystał z prawa do odpowiedzi na pozew.
 Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - LAGUNA SHOES


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - ADAM1.PL - Agencja Reklamowa, Studio Graficzne, Drukarnia

Reklama - Kredyty Krotoszyn - Najhipoteczny.pl - Tomasz Gierko

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl