iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Gminy nie otrzymały środków na wypłatę dodatku węglowego. Kiedy to nastąpi?

2022-09-21 08:09:00

Do gmin jeszcze nie trafiły środki na wypłatę dodatku węglowego - taką informację podają ośrodki pomocy społecznej w gminach powiatu krotoszyńskiego, które są odpowiedzialne za realizację tego zadania.


Przypomnijmy. Wypłata dodatku węglowego jest zadaniem zleconym gminom i miała nastąpić w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku przez mieszkańca. Tak przynajmniej swego czasu zapowiadał rząd. Pierwsze wnioski były składane już 17 sierpnia. Niestety, gminy nie mogły wypłacić dodatku w zakładanym terminie, bowiem wojewoda nie przekazał im pieniędzy.

Kilka dni temu władze naszego kraju postanowiły jednak wydłużyć czas oczekiwania z 30 na 60 dni. I znów według zapowiedzi rządzących pieniądze na konta samorządów miały być przelane 19 września. Niestety, nie wpłynęły. Tę informację zweryfikowaliśmy jeszcze dziś rano.

 

- Wciąż czekamy. Nie otrzymaliśmy pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego - potwierdza Katarzyna Kulka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie.

 

Gmina Krotoszyn zgłosiła u wojewody zapotrzebowanie na kwotę blisko 19 mln zł w związku z wypłatą dodatku węglowego. Złożono więc ok. 6 tys. wniosków.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.