iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Ciekawostki

Głosujcie na projekt naukowy młodego krotoszynianina!

2019-06-18 14:06:00

Zdjęcie: biletnafinal.explory.pl
Kacper Adler z Krotoszyna wraz z Dawidem Matuszczakiem i Patrykiem Markowskim z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, biorą udział w Konkursie Naukowym E(x)plory, którego organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad 170 projektów całej Polski, a autorzy 144 najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. Finał konkursu będzie częścią Gdynia E(x)plory Week - wydarzenia, które odbędzie się w dniach 23-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
 
Kacper, Dawid i Patryk stworzyli swój projekt pod okiem dr. Pawła Sobczaka. - Głównym celem naszego projektu było stworzenie uniwersalnej opaski NFC z funkcją zapisu oraz odczytu danych oraz wersji opaski wyposażonej w lokalizator GPS. Opaski te mają służyć w sytuacjach udzielania pierwszej pomocy, zagrożenia życia, bądź identyfikacji osoby noszącej.  Opaski te mogą nosić osoby nie tylko chorujące na cukrzycę, demencję starczą, ale również osoby chorujące na choroby przewlekłe bądź alergicy a nawet każdy z nas chcąc zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Opaski przechowują dane takie jak: imię i nazwisko, numer telefonu do najbliższej osoby, informacje o naszych chorobach, alergiach itp. Celem projektu było, zwiększenie zakresu informacji dostarczanych świadkom, zespołowi ratowniczemu podczas udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym lub chorym - czytamy na stronie organizatora projektu.
 
14 czerwca ruszyło głosowanie, które zakończy się 24 czerwca o godz. 23:59. Zwycięzca plebiscytu zostanie ogłoszony dzień później. Głosujcie tutaj na projekt Lokalizator i opaska informująca o aktualnym stanie zdrowia oraz lokalizacji!
 
 
Nagrodami w konkursie są stypendia na rozwój projektów ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. – I miejsce to 10 tysięcy złotych, II – 7 tysięcy złotych, III – 5 tysięcy złotych, - nagrody finansowe za projekty innowacyjne społecznie  - 3 tysiące złotych, - akredytacje na wyjazdy międzynarodowe (m.in. na konkurs INTEL ISEF w Stanach Zjednoczonych), udział w programach mentorskich i stażowych.
 

 

Źródło: biletnafinal.explory.plReklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl