Bank Spółdzielczy w Krotoszynie

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Szkółka Roślin Ozdobnych Bielawni
Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Artykuł sponsorowany

Gięcie blach

2021-02-24 09:02:00

Blachy są szeroko stosowane, szczególnie w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Aby jednak można było ten materiał odpowiednio zastosować, trzeba poddać go wcześniej odpowiedniej obróbce.

Na samym początku warto zaznaczyć, że gięte elementy blaszane, często muszą spełniać odpowiednie normy, np. wytrzymałościowe czy jakościowe. Obecnie, dzięki rozwoju technologicznemu, zastosowaniu nowoczesnych maszyn i urządzeń jest to prostsze niż kiedyś i uzyskanie dowolnej, precyzyjnie ustalonej formy dla profesjonalisty nie stanowi żadnego problemu.

 

Techniki gięcia blachy

 

W przemyśle stosuje się kilka technik gięcia blach. Można je formować za pomocą walców, na prasach krawędziowych lub przy pomocy przeciągania.
 

Proces ten obejmuje trzy etapy: gięcie sprężyste, plastyczne oraz dotłaczanie. A takiemu modelowaniu można poddawać różne rodzaje blach o zróżnicowanych parametrach, w tym stalowe, aluminiowe, a także arkusze stali nierdzewnej.
 

Tak uformowana blacha znajduje zastosowanie w wielu branżach, głównie w budownictwie, przy tworzeniu konstrukcji stalowych, dekarstwie czy przy obróbce kominów. Ładnie wyglądająca segmentowa brama garażowa także została poddana specjalistycznej obróbce blacharskiej. To jednak nie wszystko. Odpowiednio uformowana blacha szeroko wykorzystywana jest w przemyśle maszynowym, w motoryzacji, czy też jako obudowa sprzętów AGD i RTV. Praktycznie trudno znaleźć dziedzinę, w której obrobiony metal nie znalazłby zastosowania.
 

W życiu codziennym bardzo często mamy styczność z takimi elementami, choć stało się to już tak powszechne, że przechodzimy obok tego, jak obok czegoś oczywistego.

 

 

Gięcie blachy Gniezno

 

Również do cięcia blachy stosuje się kilka metod. Można w tym celu zastosować maszynę numeryczną lub palnik. W tym drugim przypadku cięcie odbywa się ręcznie. Tak zwana technika plazmowa pozwala na uzyskanie zdecydowanie lepszych, dokładniejszych efektów.
 

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod cięcia blachy jest technika laserowa.  Oferowana przez firmę Laser-Prec ta własnie metoda jest coraz powszechniej znana w takich miastach jak Poznań, Piła, Gniezno czy Wągrowiec. Jest to technika bardzo precyzyjna, choć zastosowanie znajduje przy cięciu cienkich i miękkich metali.
 

Trzeba też wspomnieć, że do cięcia blachy wykorzystywany jest także strumień wody. Ta metoda ma także zastosowanie przy cienkich blachach.
 

Warto więc zaznaczyć, że dobór metody zależy od grubości materiału, dokładności i oczekiwanej jakości cięcia.

Drive Intermarché – szybkie i wygodne zakupy spożywcze przez Internet.


SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA
Reklama - OSK AS Maria Maśniak

iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową