iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Ciekawostki

Gdzie spotkasz patrole?

2019-07-04 11:07:00

Okres wakacji, to czas nieustających podróży. Kierowcom, mimo że trwa czas urlopowy, nadal zależy na jak najszybszym dotarciu do celu. Omijają korki, ale i... kontrole policyjne.

Trwa sezon urlopowy, a co za tym idzie sezon wzmożonych kontroli policyjnych. Policjanci dobrze wiedzą, że w sezonie wakacyjnym wykroczeń drogowych jest o wiele więcej, niż przez resztę roku. Wakacje są najniebezpieczniejszym okresem z uwagi na ilość wypadków. Od początku sezonu urlopowego doszło już do ponad 150 śmiertelnych wypadków na polskich drogach!

 

Gdzie stoją...?

Drogówka ma swoje ulubione miejsca, w których się pojawia o wiele częściej niż w innych. Jak podaje serwis Mototrendy.pl eksperci z  Telematics Technologies, firmy która jest odpowiedzialna za nawigację NaviExpert sprawdzili, gdzie w Polsce są największe szanse na spotkanie policji na drogach. Ranking takich miejsc powstał na podstawie sygnałów zgłaszanych przez użytkowników nawigacji NaviExpert oraz aplikacji antyradarowej Rysiek.

 

Wzmożone patrole policji nie tylko w drodze nad morze...

Co najważniejsze, badanie przypadało na majowy okres, jednak jak wynika z ustaleń posiadaczy aplikacji, kontrole w tych miejscach to bardzo częste zjawiska, w wakacje więc będzie można się spodziewać tego samego, a nawet jeszcze większej kontroli. Najwięcej patrolów spotkamy na drodze krajowej nr 7 i nie ma znaczenia, czy będziemy jechać nad morze czy w góry. Drogówka pojawia się zarówno na trasie ze stolicy w stronę morza, jak i w kierunku Zakopanego. Droga krajowa numer 7, to niekwestionowana królowa. Prym wiedzie w trzech województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim. Kolejna droga, która znalazła się w zestawieniu najczęściej uczęszczanych przez policję, to droga krajowa nr 6. Warto zwolnić na odcinku między Gdynią, a Nową Dąbrową w kierunku Słupska. To tam użytkownicy zauważyli najwięcej patrolów policji w całym województwie pomorskim. Kolejnymi drogami, gdzie można stracić dodatkowych kilkanaście minut na kontrolę drogową są DK 3 w województwach dolnośląskim i zachodniopomorskim, DK 1 w województwie śląskim i łódzkim, DK 10 w województwie kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim, a także DK 11 w Wielkopolsce oraz województwie opolskim.

 

Pamiętajmy jednak, że to nie kontrole policji powinny być pretekstem do zdjęcia nogi z gazu, a chęć poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

 
Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl