iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Gdzie można zaszczepić się przeciw Covid-19? Mapa punktów szczepień

2021-12-03 11:12:00
Zdjęcie: gov.pl
Ministerstwo Zdrowia podało statystyki z minionej doby dotyczące zachorowań na Covid-19. W Polsce odnotowano 26 965 zakażeń, w Wielkopolsce 2 781, a w powiece krotoszyńskim 47. Niestety, w całym kraju zmarło 470 osób.

W krotoszyńskim szpitalu zajęte są wszystkie łóżka przeznaczone dla chorych na koronawirusa. W zdecydowanej większości są to osoby niezaszczepione. Stąd, też na prośbę naszych Czytelników, przedstawiamy informację dotyczącą punktów, w których można zaszczepić się przeciw Covid-19 w powiecie krotoszyńskim.
 
 
 
 
 

Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia naszej zakładki Poradnik zdrowotny, w której zamieszczamy informacje dotyczące wielu innych chorób i schorzeń, a także porady. 

 

Ponadto biuro wojewody wielkopolskiego informuje, że dziś (3 grudnia) do godz. 16.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18) można zaszczepić przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Szczepienia są wykonywane także preparatem firmy Pfizer, które mogą przyjąć dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Wykonywane są także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia.

Szczepienia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu będą wykonywane w każdy piątek do końca grudnia. Osoby zainteresowane szczepieniami mogą się im poddać bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin, czy godzinę.

 

Punkt szczepień mieści się także w holu dworca głównego PKP w Poznaniu. Szczepienia są tam wykonywane w godzinach od 13.00 do 17.00, w poniedziałki oraz piątki do 20 grudnia. W specjalnie przygotowanej przestrzeni dworca można otrzymać szczepionkę marki Pfizer oraz jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Wykonywane są także szczepienia trzecią dawką dla wszystkich osób uprawnionych do jej przyjęcia. Obsługę zapewnia kadra medyczna ze szpitala im. Franciszka Raszei.

 

Natomiast do 24 grudnia każda osoba z ważnym e-skierowaniem będzie mogła przyjechać do punktu szczepień powszechnych i od razu przyjąć szczepienie.

 Czytaj również

Pro 21 optyk
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B