iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie

Reklama - MEBLE Krotoszyn | MEB-TRANS – Ireneusz Sobczak

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWAReklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Gazony na środku drogi czyli remont na Klemczaka

2019-10-18 10:10:00

Trwają roboty na ulicy Klemczaka w Krotoszynie. Mają zakończyć się do końca października. Ale...

Prace na Klemczaka trwają w najlepsze, ale mieszkańcy zwracają uwagę na poważny - ich zdaniem - problem, którego wyznacznikiem są gazony stojące pośrodku drogi. Ale po kolei...

 

Granica...

Gazony wyznaczają granicę, pomiędzy gruntami należącymi do powiatu i skarbu państwa, a działkami prywatnymi. To także granica wyznaczająca szerokość budowanej ulicy. Wąska? Dla urzędników nie, a dla mieszkańców wręcz odwrotnie. To właśnie oni zwracają uwagę, że duże samochody, np. tiry jadące od ul. 1 stycznia, nie będą w stanie skręcić w Klemczaka, z uwagi na jej szerokość.

Problemu by nie było, gdyby ulicę poszerzono, bo tak - z uzyskanych przez nas informacji - miało być pierwotnie. Nikt jednak nie zadbał o zagospodarowanie na ten cel sąsiednich gruntów prywatnych. A z tym - co także z naszych informacji wynika - nie byłoby problemu. Stąd, pośrodku drogi, pojawiły się gazony oddzielające grunty należące do powiatu i skarbu państwa od działek prywatnych.

 

Nieścisłość...

O to na ostatniej sesji Rady Powiatu pytał Marian Włosik. - Wszystkie prace drogowe będą wykonywane wyłącznie na gruntach powiatu, albo skarbu państwa. Nie będziemy realizowali tej inwestycji na terenach należących do osób prywatnych - wyjaśnił sprawę Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie. - Jest pozwolenie na budowę tylko na części należącej do powiatu. Pozostała część będzie parkingiem, będzie obniżony krawężnik, będzie łatwy przejazd z części węższej - dodał na sesji wicestarosta Paweł Radojewski.

Tymczasem z materiałów, które wpadły nam w ręce wynika, że w piśmie z maja 2018 roku Komisja ds. zarządzania ruchem i gminnych proponuje, aby (fakt) powstał tam parking (o którym wspomina wicestarosta), ale oddzielony od ulicy w sposób trwały: ogrodzeniem lub murkiem. Jest więc pewna nieścisłość. Czy jedyna?

 

Organizacja ruchu

Nie wiadomo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym miejscu. W grę wchodzą dwa rozwiązania: ruch jednokierunkowy lub dwukierunkowy. Ma tam - jak mówi K. Jelinowski - obowiązywać ruch pieszo-jezdny. Dla pojazdów otwarta będzie także droga wewnętrzna pomiędzy garażami, a osiedlem Dąbrowskiego.

 

Niebawem koniec robót. Jak potoczą się sprawy na Klemczaka? Czas pokaże. O nowinkach w tej kwestii będziemy informowali.

 
Fotorelacja

Reklama - PROMATIX KROTOSZYN - RTV, AGD, SPRZĘT POD ZABUDOWĘ

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska


Reklama - ADAM1.PL - Agencja Reklamowa, Studio Graficzne, Drukarnia

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl


Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl