iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Folklor Błonie na festiwalu w Chorwacji

Zespół Folklor Błonie działający w stowarzyszeniu "Bliżej Muzyki", składający się z uczennic i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, wziął udział w IX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Zatonie w Chorwacji.

Muzycy wyruszyli w podróż 21 września. Ich pierwszym przystankiem był Wiedeń. Cały dzień spędzili na zwiedzaniu tego historycznego i malowniczego miasta. Zobaczyli Katedrę św. Szczepana, Filharmonię Wiedeńską, wzgórze Kahlenberg oraz wiele innych pięknych miejsc. Następnego dnia wyruszyli w drogę do Zatonu, do którego dotarli późnym popołudniem, a wieczór spędzili na spacerowaniu nad Morzem Adriatyckim i podziwianiu okolicy.

W sobotę wybrali się do sąsiedniej miejscowości Nin, gdzie odbył się pierwszy koncert festiwalu, gdzie zaprezentowali się razem z zespołami ze Słowenii, Słowacji i Węgier. W niedzielę udali się do Zadaru gdzie większość dnia spędzili na koncertowaniu na ulicach starego miasta, reprezentując Krotoszyn. Podczas występów spotykali wielu Polaków, którzy z wielkim entuzjazmem odbierali ich program. Wieczorem tego samego dnia odbył się finałowy koncert w nadmorskim amfiteatrze w Zatonie, na koniec którego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

 

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.