Z powiatu

Ewakuowali placówki oświatowe, zakłady pracy i instytucje

2021-11-26 08:11:00
Zdjęcie: JRG Krotoszyn
Od września do listopada na terenie powiatu krotoszyńskiego przeprowadzono próbne ewakuacje w placówkach oświatowych, zakładach pracy i instytucjach publicznych.

- Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w okresie od września do  listopada uczestniczyli w praktycznym sprawdzeniu organizacji i warunków ewakuacji, wynikających z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów  budowlanych i terenów - informuje st. asp. Mateusz Dymarski z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu krotoszyńskiego nadzorem nad właściwym sposobem prowadzenia ewakuacji objęto szczególnie placówki oświatowe, a także obiekty użyteczności publicznej i zakłady produkcyjne.

Praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji ma na celu ocenę przygotowania obiektu do sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Należy je przeprowadzać w czasie, gdy obiekt normalnie funkcjonuje, a na jego terenie przebywa pełna, wynikająca z codziennej eksploatacji liczba osób - wyjaśnia st. asp. M. Dymarski. - Strażacy pełniący rolę obserwatorów monitorowali rozwój wydarzeń, zwracając   uwagę na kluczowe elementy poprawnej ewakuacji. Po złożeniu raportu przez właściciela lub zarządcę o ilości osób ewakuowanych z obiektu obecny na miejscu funkcjonariusz, omówił przebieg ćwiczeń wskazując na uchybienia, które należy wyeliminować celem poprawienia warunków ewakuacji.Czytaj również