iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Estrada Folkloru w Kuklinowie

Na trzeciej tegorocznej Estradzie Folkloru, która odbędzie się w Kuklinowie zagrają, zaśpiewają i zatańczą zespoły i kapele ludowe z Południowej Wielkopolski. Wśród atrakcji także targi sztuki ludowej z haftami, koronkami i plecionkami ze słomki.

Estrada Folkloru to przede wszystkim spotkanie z kulturą ludową subregionu kaliskiego. Na kuklinowskiej scenie wystąpią regionalne zespoły z Południowej Wielkopolski: „Łagiewniczanie”, „Kobierzanki” i „Lutogniewiacy” z powiatu krotoszyńskiego, „Łąkocanie” oraz Zespół i Kapela z Kociny z ostrowskiego, „Brzezinianki” i „Cekowianki” z kaliskiego, „Doruchowianie” i solista Lech Owczarek z Doruchowa z ostrzeszowskiego, a także Zespół Śpiewaczy „Dąbrowianki” oraz Zespół Folklorystyczny i Kapele „Snutki” z Potarzycy z jarocińskiego.

Podczas wydarzenia odbędą się także targi sztuki ludowej z regionalnymi haftami – snutką golińską, koronkami, w tym frywolitką, bibułkarstwem i wyrobami z plecionej słomki. Na artystów czekają upominki – lalki w strojach ludowych wykonane przez uczniów miejscowej szkoły. 

 

Estrada Folkloru 2023

niedziela, 6 sierpnia, godz. 14:00

Kuklinów, plac przy Sali wiejskiej

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.