iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

"Emką" do Milicza? Być może już od września

Rysuje się spora szansa na uruchomienie kursów krotoszyńskiego MZK do Milicza z przystankami - między innymi - w Zdunach i Cieszkowie. Kursy miałyby ruszyć od września.

W Urzędzie Gminy w Cieszkowie, w celu omówienia szczegółów tej inicjatywy, odbyło się  kolejne spotkanie zainteresowanych stron. Wzięli w nim udział: wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski, burmistrz Milicza Piotr Lech, włodarze Zdun Tomasz Chudy i Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz prezes MZK Krotoszyn Małgorzata Kalak wraz z dyrektorem ds. transportu Marek Tyrakowski.

- Tematem spotkania było przedsięwzięcie polegające na uruchomieniu komunikacji autobusowej na trasie Krotoszyn - Milicz przez Zduny i Cieszków. Wstępne rozmowy odbyły się na spotkaniu 17 lutego w MZK w Krotoszynie, tam też padła propozycja, aby połączyć siły samorządów i wspólnie podzielić się kosztami - informuje Urząd Miejski w Krotoszynie.

Małgorzata Kalak, prezes MZK przedstawiła propozycję trasy wraz z przystankami w poszczególnych gminach - drogą krajową. Trasa ta będzie wynosić ok. 32 km i będzie obejmować także przejazd po Miliczu.

- Ważną sprawą, jaką poruszono, było to, aby komunikacja autobusowa w Miliczu była kompatybilna z komunikacją kolejową. Omawiano koszty gmin, które byłyby podzielone proporcjonalnie do kilometrów przejechanych przez daną gminę, rozmawiano także o możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na ten cel - podaje krotoszyński urząd. Włodarze przedstawiali swoje propozycje co do ilości kursów w ciągu dnia, podkreślając przy tym, jak ważny jest transport zbiorowy zwłaszcza dla młodzieży dojeżdżającej do szkół średnich, czy do pracy.

Ustalono także, że samorządy będą wspólnie zabiegać o usprawnienie połączeń kolejowych na trasie Poznań - Wrocław oraz lepsze dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców naszych gmin.

Źródło: krotoszyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.