iKrotoszyn.pl reklamy
Poradnik

Ekologiczne zakupy

2021-05-13 13:06:00
Czy możliwe jest bycie ekologicznym podczas zakupów? Tak, wystarczą drobne rzeczy, które pozwolą nam zatroszczyć się o środowisko.

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie unikać plastiku, niektóre rzeczy są w niego po prostu zapakowane. Możliwe jest jednak jego ograniczenie, chociażby poprzez pakowanie warzyw czy owoców do przyniesionych z domu siateczek. W marketach można już znaleźć przy takim dziale specjalnie wyprodukowane w tym celu wielorazowe woreczki. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na taki gadżet, a macie choćby znikome zdolności krawieckie, możecie sami uszyć takie woreczki ze starej firanki.

 

Kolejnym oczywistym wyborem będzie zabranie na zakupy własnej torby. Od kilku lat przedsiębiorcy mają obowiązek pobierania opłaty za jednorazową torbę foliową, którą później muszą uiścić w Urzędzie Marszałkowskim. Wielkorazowa siatka wydaje się więc nie tylko ekologiczna, pozwoli też zaoszczędzić parę groszy.

 

Produkty sprzedawane "na wagę" można pakować do własnych opakowań. Ważne, aby wcześniej zapytać sprzedawcę, czy jest to możliwe.

 Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B