iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Budownictwo

Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w polskich domach

2020-08-13 07:08:00

Blisko połowa osób, które przeprowadzały remont w ubiegłym roku, zwracała uwagę na ekologiczne rozwiązania. Jak dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne oraz prośrodowiskowe systemy w budownictwie i wykończeniu wnętrz?

Innowacyjne rozwiązania w budownictwie często mają związek z oszczędnościami, wynikającymi z późniejszej eksploatacji oraz pozytywnym wpływem na środowisko naturalne. Jak pokazują dane z raportu “Jak remontują Polacy” opublikowanego przez serwis Fixly.pl, w 2019 roku aż 41 proc. remontujących zwracało uwagę na aspekt ekologiczny, przeprowadzając renowacje w swoich domach. 

 

Wyniki z przeprowadzonego badania, zaprezentowane we wspomnianym raporcie pokazują jednak, że nadal niewiele osób korzysta z nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Najpopularniejszym z nich zdecydowanie są energooszczędne sprzęty gospodarstwa domowego, które znajdują się w co drugim domu lub mieszkaniu. Te urządzenia dostępne są już jednak od lat i trudno uznać je za innowacyjne w kontekście budownictwa i remontów. Jak w porównaniu do nich plasują się inne rozwiązania? 

 

Największe zainteresowanie respondenci wykazują pozyskiwaniem energii słonecznej - aż 59 proc. badanych wyraziło chęć zainstalowania systemu fotowoltaiki bądź kolektorów słonecznych, przy czym w 2019 roku korzystało z nich jedynie 12 proc. osób. Na drugim miejscu (55 proc. wskazań) znalazł się montaż zbiornika, umożliwiającego zbieranie deszczówki. 

 

Blisko połowa ankietowanych (43 proc.) chciałaby posiadać wentylację mechaniczną z rekuperatorem, czyli urządzeniem, które pozwala na odzyskiwanie ciepła z procesu wymiany powietrza. Równocześnie jest to technologia najrzadziej spotykana w polskich domach - używa jej 7 proc. respondentów.

 

Rozwiązania dotyczące instalacji grzewczych spotykają się z dużym zainteresowaniem Polaków, co wynika z faktu, że pozwalają na realne zmniejszenie comiesięcznych rachunków. Poza wspomnianymi już energią słoneczną i odzyskiem ciepła, 43 proc. badanych wskazuje, że chciałoby wyposażyć się w system inteligentnego sterowania ogrzewaniem. Do posiadania tego typu urządzeń przyznało się 12 proc. ankietowanych. 

 

Kiedy mowa o systemach smart home, umożliwiających inteligentne zarządzanie domem, to w kręgu zainteresowań Polaków znajdują się również: zdalne sterowanie sprzętami AGD (37 proc.), kamery przekazujące obraz do urządzenia mobilnego (34 proc.) czy inteligentne oświetlenie (32 proc.). 

 

Więcej danych oraz szczegółowych informacji na ten temat, jak i o remontach w ogóle, można w raporcie dostępnym na https://fixly.pl/jak-remontuja-polacy.
Źródło: *Artykuł sponsorowany
Pierogarnia Barwinek Krotoszyn

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową