iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Działo się w Dolinie Baryczy!

Zdjęcie: K. Talaga, Ł. Gościniak

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy wraz z członkami Kapituły Znaku  Dolina Baryczy Poleca zorganizowały galę wręczenia certyfikatów Dolina Baryczy Poleca. Wydarzenie było połączone ze świętowaniem 15-lecia certyfikacji, podsumowaniem Dni Karpia 2022 oraz I Targami Turystycznymi Dolina Baryczy Poleca.

Pierwsza część spotkania odbyła się w Kinie Capitol w Miliczu, gdzie zostały wręczone wszelkie certyfikaty, dyplomy, wyróżnienia i podziękowania dla wszystkich użytkowników znaku oraz podmiotów wspierających Dni Karpia.  

Druga część wydarzenia odbyła się do KOM-u, gdzie na gości czekały pięknie przygotowane stoiska w ramach I Targów Turystycznych Dolina Baryczy Poleca. Wystawcami były oczywiście wszystkie podmioty certyfikowane, które miały okazję pochwalić się swoją ofertą oraz wzajemnie, między sobą wymienić doświadczenia.

W tym samy czasie rozgrywany był konkurs Mistrza Karpia - w dwóch kategoriach. Nie tylko specjaliści, ale także wszyscy zaproszeni goście mogli wczuć się w rolę jury i wybrać najlepsze danie publiczności. Wieczór umiliły występy Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice", Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy" z Jankowa Przygodzkiego oraz Kapela "Boćki" z Przygodzic.

Wydarzenie było jedyną w roku okazją spotkania z ludźmi wielkiej pasji – lokalnych producentów i usługodawców, którzy tworzą unikatowa ofertę turystyczną w Dolinie Baryczy. W jednym miejscu spotkacie Państwo tradycję, przedsiębiorczość, gotowość do współpracy, ludzi którzy w tych niełatwych dla turystyki czasach inwestują swój czas i pieniądze –zapraszając i goszcząc nas w Dolinie Baryczy.

Znak przyznaje 9 osobowa Kapituła, pasjonatów, praktyków, miłośników obszaru Doliny Baryczy, którzy oprócz oceny otaczają opieką wyróżnione znakiem podmioty, wspierają je merytorycznie, zapraszają do wzajemnego poznawania się i współpracy.

W tym roku znak Dolina Baryczy Poleca przyznany został 63 ofertom pochodzących z pól, lasów i stawów produktów lokalnych (m.in. ryby, przetwory owocowe, sery, miody, rzemiosło…), usługom: noclegowym czyli miejscom z duszą, gastronomicznym dla których krótki łańcuch dostaw to nie tylko trudny slogan do wymówienia, rekreacyjnym – gotowym spełnić wszelkie turystyczne kaprysy, edukacyjnym – z workiem gniazd, piór, łusek, suszek …zdobytych w terenie ale i ogromną, ciekawą wiedzą oraz kulturalnym – miłośników tradycji, tańca i przytupu. Wyróżnieni znakiem to zawsze ludzie z pasją, potrafiący chronić, wzmacniać i udostępniać dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Doliny Baryczy. Niektórzy są za nami od 15 lat inni chętnie dołączają tworząc wspólną ofertę regionu.

Warto dodać, że tym roku, mija 15 lat odkąd Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy certyfikuje producentów i usługodawców znakiem Dolina Baryczy Poleca. Znak przyznawany jest za wysoką jakość lokalnych produktów i usług, pochodzenie i związek z obszarem Doliny Baryczy, przyjazności dla środowiska a także współpracę. To magia, którą czują turyści i mieszkańcy – gościnność, polecanie się wzajemne, konkurencję i współpracę zarazem - a wszystko po to by odwiedzjący Dolinę Baryczy chcieli pozostać w niej jak najdłużej, by tęsknili i chętnie wracali.

 

fot. K. Talaga, Ł. Gościniak

- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.