iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Działania grupy SPEED w powiecie krotoszyńskim. Ujawniono blisko 80 wykroczeń

2022-07-27 08:07:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn

We wtorek kierowcy poruszający się drogami powiatu krotoszyńskiego mieli okazję spotkać patrole ruchu drogowego działające w ramach grupy SPEED. Działania te są cyklicznie prowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów.


Grupa SPEED została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. W działaniach przeprowadzonych we wtorek, udział wzięło 14 policjantów ruchu drogowego z kilku komend. Funkcjonariusze pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach.

- W trakcie działań policjanci skontrolowali 76 pojazdów. Łącznie ujawnili 79 wykroczeń dotyczących naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym większość związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz przeprowadzili 44 badania stanu trzeźwości - podaje krotoszyńska policja.

Rekordzistą w tym dniu okazał się mężczyzna, który kierował swoim pojazdem w terenie zabudowanym w miejscowości Chachalnia i przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 71 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące. Ponadto ukarany został mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

 

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B