iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Dziadkowo - „dołek śmierci”. O tym, jak niebezpieczne to miejsce przekonał się kolejny kierowca...

Zdjęcie: KPP Milicz

Dziadkowo w powiecie milickim, to miejsce, w którym często dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych. Niestety, także tragicznych... Kilka dni temu przekonał się o tym 57-letni kierowca z Krotoszyna. Tym razem - całe szczęście - zakończyło się na lekkich obrażeniach.

- Nadmierna prędkość jazdy i brak ostrożności kierowcy forda doprowadziła do kolejnego zdarzenia drogowego na bardzo niebezpiecznym odcinku drogi krajowej numer 15 niedaleko Dziadkowa w powiecie milickim - tłumaczy podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę 28 października po godz. 11.00, na drodze krajowej numer 15 w pobliżu miejscowości Dziadkowo w gminie Cieszków.

- To kolejne w ostatnim czasie niebezpieczne zdarzenie drogowe w miejscu potocznie nazywanym przez miejscowych kierowców „dołkiem śmierci” - przypomina S. Waleński.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że od strony Milicza wraz z pasażerką jechał samochodem osobowym marki Ford Fiesta 57-letni mieszkaniec Krotoszyna. W bardzo niebezpiecznym miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, kierujący fordem nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania z jezdni do przydrożnego rowu.

- Rozpędzony pojazd zatrzymał się tuż obok trzech krzyży, które symbolicznie upamiętniają trzy ofiary wypadku śmiertelnego zaistniałego kilka lat wcześniej dokładnie w tym samym miejscu. Na szczęście tym razem zdarzenie nie miało tak tragicznego finału - pasażerka forda została przewieziona do milickiego szpitala na rutynowe badania lekarskie, a kierowcy nic się nie stało. Uszkodzony samochód nie nadawał się już do dalszej jazdy - pojazd z miejsca zdarzenia został we własnym zakresie odholowany przez właściciela - wyjaśnia oficer prasowy milickiej policji.

Policjanci wykonujący czynności służbowe na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca forda był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 57-letni mieszkaniec Krotoszyna został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł wraz z 12 punktami karnymi.

Źródło: KPP Milicz


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.