iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Dwie osoby dorosłe oraz dziecko trafiły do szpitala

Zdjęcie: mł. asp. Patryk Rosiak

W poniedziałek, na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków, doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech pojazdów. Samochód ciężarowy uderzył w  pojazdy oczekujące w kolumnie na przejazd odcinkiem drogi o ruchu wahadłowym.

AKTUALIZACJA

- Kierujący pojazdem marki Volvo 61-letni mężczyzna, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Iveco, którym kierował mężczyzna - lat 42. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł - podaje policja.


 

- Druhowie z miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej w Wałkowie realizujący działania w pobliskiej lokalizacji, natychmiastowo podjęli czynności na miejscu wypadku, powiadamiając służby. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie aż siedem osób. Dwie osoby dorosłe oraz dziecko odniosły obrażenia wymagające interwencji służb medycznych.  Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie drogą radiową o godzinie 15:07. Na miejsce skierowano dodatkowy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie.

- Druhowie miejscowej jednostki  po zabezpieczeniu terenu działań i dokonaniu oceny stanu uczestników zdarzenia przystąpili do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym. W momencie  przybycia zespołu ratownictwa medycznego dziecko oraz jedna osoba dorosła z zaopatrzonym urazem głowy trafiła pod opiekę służb medycznych. Podczas diagnostyki poszkodowanych w karetce pogotowia do kierownika zespołu zgłosiła się kobieta z dolegliwościami bólowymi, dlatego na miejsce zadysponowano kolejny zespół ratownictwa medycznego - wyjaśnia mł. kpt. Mateusz Dymarski.

Łącznie w wypadku dwie osoby dorosłe oraz dziecko odniosły obrażenia wymagające transportu do placówek leczniczych. - Obecni na miejscu funkcjonariusze policji wyznaczyli objazdy zamkniętego odcinka drogi krajowej oraz podjęli czynności zmierzające do ustalenia przyczyn zdarzenia. W uszkodzonych środkach transportu odłączono akumulatory oraz usunięto z jezdni płyny eksploatacyjne i elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych.  W momencie zabrania środków transportu uczestniczących w zdarzeniu przez pomoc drogową, przywrócono ruch całą szerokością drogi. 

Źródło: KP PSP Krotoszyn


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.