iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Dwa pojazdy zderzyły się na krajówce bocznymi lusterkami. Kierowca jednego z nich wsiadł za kółko z blisko 2 promilami...

Zdjęcie: KPP Milicz

- Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 22-letni kierujący BMW, który doprowadził do zderzenia lusterkami z kierującym audi. Młodego mężczyznę czekają teraz konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa i wykroczenia drogowego - podaje milicka policja.

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek o godz. 21:40 na drodze krajowej w miejscowości Dziadkowo. - Kierujący BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego lusterkami z kierującym audi, którym podróżował 22-letni mieszkaniec Milicza. Po zdarzeniu mężczyzna odjechał z miejsca kolizji udając się na jedną z pobliskich stacji paliw. Funkcjonariusze, którzy udali się na zgłoszenie szybko odnaleźli niesfornego kierującego - informuje st. asp. Bartosz Strychowski z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec Krotoszyna posiada aktywny zakaz sądowy dotyczący kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

- Postępowanie jest w toku - sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa - kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Ponadto czeka go kara za popełnione wykroczenie drogowe - spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku ze zdarzeniem na szczęście nikt nie poniósł żadnych obrażeń - dodaje st. asp. B. Strychowski.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata.

Źródło: KPP Milicz
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.