iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Drużyna z ZSP3 najlepsza w kraju w międzyszkolnych rozgrywkach w Fortnite!

Drużyna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie w składzie: Mikołaj Nowacki, Kacper Orzechowski, Filip Bielawny oraz Damian Fabianowski zajęła pierwsze miejsce w Polsce w Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych w Fortnite. W klasyfikacji generalnej, w ramach Predator Games 2023 - Sezon 0, krotoszynianie zajęli drugą lokatę.

Predator Games 2023 to międzyszkolne rozgrywki e-sportowe, w których wzięło udział 128 szkół z całej Polski. Na całość klasyfikacji generalnej liczyła się łączna liczba punktów zdobytych w grze Fortnite oraz League of Legends - w tym zestawieniu drużyna z ZSP3 ustąpiła tylko szkole z Mielca. Natomiast w rywalizacji w Fortnite, Trójka nie dała szans swoim przeciwnikom, zdecydowanie zwyciężając. W nagrodę każdy z drużyny otrzymał laptop. Do szkoły trafią także trzy zestawy komputerowe.

 

Klasyfikacja generalna:

  1. Drużyna ZST Mielec - Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
  2. Drużyna Falcons ZSP3 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
  3. Drużyna technikum-kalisz - Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

 

- Gaming może rozwijać mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Gracze wybierają tytuły, które wykorzystują ich naturalne kompetencje i podnoszą ich poziom z każdą rozgrywką. Gra drużynowa może podnosić pewność siebie zawodników, a także zapewniać poczucie akceptacji i przynależności. Gaming ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i poznawczy młodego człowieka. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Poprawia koordynację psychoruchową i podstawowe przetwarzanie obrazu - czytamy w poście zamieszczonym na fanpage'u Trójki.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.