iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Druhowie podczas szkolenia ratowniczo-gaśniczego

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

W sobotę, 16 grudnia, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zakończyło się kolejne szkolenie podstawowe strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Celem szkolenia dedykowanego dla druhów OSP jest nabycie wiedzy i umiejętności do wykonywania podstawowych czynności ratowniczo-gaśniczych, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo podczas realizacji założeń określonych w programie szkolenia, zgodnie z zasadami BHS.

- Obecnie szkolenia podstawowe realizowane są w oparciu o program szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP z dnia 4 marca 2022 roku. Na realizację szkolenia przewidziano 133 godziny dydaktyczne, w tym 64 to zajęcia teoretyczne, a 69 ćwiczenia praktyczne - informuje st. ogn. Bartosz Górka  z KP PSP w Krotoszynie.

Przez ostatnie miesiące zajęcia w siedzibie komendy powiatowej prowadzone były przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Ochotnicy nie tylko musieli przyswoić wiedzę teoretyczną, ale również wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Druhowie zaliczyli też próbę w komorze dymowej, która przygotowuje ratowników do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony układu oddechowego i ubraniach ochronnych podczas dużego obciążenia psychofizycznego.

Podczas tego szkolenia 37 druhów z powiatu krotoszyńskiego otrzymało pozytywny wynik z egzaminu, który odbył się w siedzibie krotoszyńskiej komendy i uzyskało przepustkę do czynnego udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.