iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Pod naszym patronatem

Druga edycja Mistrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriału Mariana Tarnawskiego już we wrześniu w Poznaniu

2021-07-28 12:07:00

Ilonn Hotel w Poznaniu oraz szef kuchni Dawid Łagowski będą gospodarzami drugiej edycji odkładanego z powodu pandemii konkursu kulinarnego pn. „Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego”.

Sześć dwuosobowych zespołów profesjonalnych kucharzy 9 września 2021 r. zmierzy się w przyrządzeniu zupy z tuszki królika oraz dania głównego z łopatki jelenia. Na uporanie się z zadaniem będą mieli 120 minut.

 

 

Tematami obowiązkowymi jest tuszka królika oraz łopatka jelenia. W przetwórstwie oraz kulinarnym zastosowaniu mięsa kładziemy nacisk na wykorzystanie wszystkich elementów ubijanych zwierząt i minimalizowanie strat. Stąd obowiązek wykorzystania całej tuszki królika. Jurorzy będą zwracali baczną uwagę na ilość i zagospodarowanie odpadów. Łopatka jelenia jest z kolei dość trudnym do przyrządzenia elementem, ale ranga konkursu wymaga od startujących kucharzy wykazania się pomysłowością i zawodowym kunsztem – mówi Adam Chrząstowski, ambasador kulinarny marki HoReCa Las-Kalisz, który przewodniczył jury pierwszej edycji Mistrzostw i poprowadzi ich wrześniową odsłonę. Komisja konkursowa złożona z kulinarnych autorytetów tym razem pod przewodnictwem Kurta Schellera oceni sposób prezentacji oraz smak przyrządzonych potraw. W wydarzeniu weźmie także udział obserwator z ramienia Kulinarnego Pucharu Polski.

 

 

Mięso królicze oraz dziczyzna to dwie specjalności głównego organizatora Mistrzostw, firmy Las-Kalisz z Tomnic k. Krotoszyna, która w ich przetwórstwie specjalizuje się od 30 lat. Założycielem i wieloletnim prezesem rodzinnego przedsiębiorstwa był zmarły w 2018 r. Marian Tarnawski, propagator zrównoważonego łowiectwa i wielki miłośnik kuchni myśliwskiej. Jego pamięci został poświęcony konkurs.

 

Zgłoszenia do etapu kwalifikacyjnego – propozycje dań konkursowych wraz ze zdjęciami ich realizacji – są przyjmowane do 15 sierpnia 2021 r. Wyłonienie drużyn, które przejdą do drugiego etapu i spotkają się w części finałowej nastąpi do 23 sierpnia 2021 r.

 

 

Pierwsza edycja Mistrzostw odbyła się w marcu 2019 r. w Pałacu w Orli na Ziemi Krotoszyńskiej. Zadaniem uczestników było wówczas przygotowanie przystawki z combra królika z kością i dania głównego z combra sarny z kością.

– Konkurs przebiegł wręcz zaskakująco sprawnie. Dzięki ciekawemu tematowi i wysoko postawionej poprzeczce przy selekcji kandydatów udało się od samego początku znacznie wywindować poziom prezentowanych prac. Należy tu przypomnieć, że od samego początku aspirujemy do tego, aby zwycięzca konkursu był nominowany do startu w Kulinarnym Pucharze Polski. Również to było powodem doboru jury gwarantującego rzetelną ocenę, zgodną ze standardami KPP. Po zakończeniu imprezy otrzymaliśmy wiele podziękowań i pozytywnych opinii od gości, uczestników, jurorów i sponsorów – wspomina Adam Chrząstowski. Mistrzami Polski w Dziczyźnie 2019 zostali Tomasz Kasperlik i Piotr Mazur z restauracji Halka w hotelu Aries w Zakopanem.

 

 

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji wydarzenia można znaleźć na www.mistrzostwadziczyzna.pl.

 


Firma Las-Kalisz sp. z o.o. powstała 15 marca 1991 r. jako zakład specjalizujący się w skupie i przetwórstwie dziczyzny oraz hodowli królików i przetwórstwie ich mięsa. Od 2014 r. całość udziałów znajduje się w rękach rodziny Tarnawskich z Krotoszyna. Obecnie spółka jest jednym z krajowych liderów w obrocie dziczyzną, sukcesywnie zwiększając wolumen sprzedaży tego surowca na polskim rynku. Roczna wielkość przerobu mięsa zwierząt łownych przekracza 1 tys. ton.

W marcu 2021 r. doroczny audyt potwierdził zgodność procesu przetwórczego ze standardem IFS Food, który wdrożono w 2017 r. Siedziba zakładu – nazwa firmy może być myląca – mieści się w Tomnicach koło Krotoszyna w Wielkopolsce.

 

*zdjęcia w artykule pochodzą z poprzedniej edycji imprezyFotorelacja


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Drogeria Natura Krotoszyn
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
SOLARMAT TOMNICE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl