iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Dramatyczna walka o życie dwumiesięcznego niemowlaka

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Wczoraj nad ranem służby ratunkowe w powiecie krotoszyńskim otrzymały zgłoszenie dotyczące zatrzymania krążenia u dwumiesięcznego niemowlaka. To dramatyczne zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków wielorodzinnych na osiedlu Sikorskiego w Krotoszynie.

Na miejsce natychmiastowo skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu funkcji życiowych kontynuowali resuscytację krążeniowo–oddechową prowadzoną przez rodziców dziecka. Doświadczony ratownik medyczny pełniący służbę w krotoszyńskiej jednostce do momentu przybycia karetki pogotowia koordynował prowadzone czynności medyczne, dbając o prawidłową przyrządową wentylację malucha oraz odpowiednią jakość czynności resuscytacyjnych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego wspólnie kontynuowano dramatyczną walkę o życie malucha - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Profesjonalne działania służb ratunkowych oraz przytomna reakcja rodziców poskutkowała przywróceniem akcji serca dziecka, które zostało natychmiast przetransportowane do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.