iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Dostępność dopalaczy w Krotoszynie - niepokojące informacje od rodziców

Zdjęcie: krotoszyn.pl

W Urzędzie Miejskim w Krotoszynie odbyło się spotkanie dotyczące niepokojących informacji dotyczących dostępności dopalaczy przez dzieci i młodzież.

- Mając na uwadze dobro i zdrowie mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn, w związku z niepokojącymi informacjami otrzymywanymi od rodziców dzieci naszej gminy, Burmistrz Franciszek Marszałek zorganizował w dniu 7 grudnia br. w tut. urzędzie spotkanie dotyczące dostępności dopalaczy na terenie Krotoszyna - informuje na stronie internetowej magistratu.

- Podczas dyskusji ustalono m.in., że szczególną uwagę należy poświęcić profilaktyce uzależnień, prowadzonej w szkołach przez pedagogów przy udziale przedstawicieli policji oraz uczulić rodziców na niepokojące sygnały i zachowania swoich dzieci, świadczące o możliwości zażywania substancji psychoaktywnych - podaje urząd.

Podczas spotkania podjęto decyzję, aby zwiększyć kontrole służb w miejscach, stanowiących potencjalne punkty rozpowszechniania dopalaczy.

- Jako, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci jest sprawą fundamentalną, zwracamy się jednocześnie z apelem do wszystkich Państwa. Nie bądźmy obojętni i obserwujmy, a w razie potrzeby reagujmy poprzez np. rozmowę, bądź zawiadomienie stosownych osób czy służb o możliwości zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież MiG Krotoszyn.

W naradzie, oprócz burmistrza, wzięli udział Mariusz Jaśniak - Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie, Robert Paterczyk - naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP, Waldemar Wujczyk - Komendant Straży Miejskiej Waldemar oraz Joanna Ziembinska-Szczurek - zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Źródło: krotoszyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.