iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Artykuł sponsorowany

Domowa tlenoterapia – dla kogo niezawodnym lekarstwem?

2021-01-04 08:01:00

Badania naukowe prowadzone nad tlenoterapią i jej skutecznością w walce z szeregiem różnorodnych dolegliwości zdrowotnych realizowane były już w połowie siedemnastego stulecia. Prawdopodobnie w 1662 roku Brytyjczyk z pochodzenia, Nathaniel Henshaw skonstruował urządzenie, które zwane było wówczas z języka łacińskiego „domicilium”, a swym wyglądem przypominało coś na wzór dzisiejszego koncentratora tlenu, to jest specjalistycznego urządzenia dostępnego w rekomendowanych wypożyczalniach medycznych typu Elektrotechmed. Dzięki swojemu wynalazkowi, Henshaw przeniósł warunki wprost z oddziału szpitalnego do domowych pomieszczeń pacjentów. Od tego momentu, tlenoterapia stała się jedną z najpowszechniejszych kuracji głównych oraz wspomagających leczenia już rozpoczęte.

Krótka historia rozwoju

Stworzenie namiastki współczesnego koncentratora kilka stuleci temu pozwoliło na znaczące przyspieszenie procesu gojenia się ran oraz eliminowania urazów wielonarządowych. Bardzo często tlenoterapia stała się ostatnią deską ratunku w przypadkach zatrucia tlenkiem węgla oraz w momentach pojawienia się zatoru naczyń siatkówki. Po przeszło trzech wiekach zaczęto zaś magazynować tlen, korzystając przy tym ze specjalistycznych pojemników, przypominających jeszcze stosunkowo niedawno używane butle tlenowe. Oficjalnie koncentrator wprowadzony został natomiast na rynek w roku 1974. Cechował się on prostotą obsługi oraz niską ceną. Dziś tego rodzaju aparatura okazuje się być powszechnie dostępna w punktach typu Elektrotechmed, które proponują najwyższej klasy sprzęt nowych generacji.

 

Wyraźna poprawa

Zastosowanie domowej tlenoterapii jest niesamowicie pomocne w zwalczaniu rozmaitych stanów chorobowych już rozwiniętych, ale także i zapobieganiu tych, które jeszcze nie powstały. Na pewno jest to skuteczna bariera ochronna zapobiegająca infekcjom dróg oddechowych. Poza tym, tlenoterapia pozwala na polepszenie ogólnej kondycji fizycznej i co za tym idzie zwiększenie tolerancji wysiłkowej. Możemy więcej, dłużej i bardziej aktywnie. Patrząc natomiast na skutki tlenoterapii z perspektywy leczących się na wielorakie zaawansowane choroby, należy podkreślić, iż kuracja tlenem w odpowiednio zwiększonym stężeniu stanowi dla tej kategorii pacjentów klucz do lepszego życia a nierzadko nawet i jego przedłużenia.

 Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową