iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Dokumentacja obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa ma być gotowa za trzy lata...

2021-06-11 11:06:00
Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Pięć ofert złożono w przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15. Teraz rozpoczyna się ich szczegółowe sprawdzanie. Zadanie obejmuje wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.

Obwodnica będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

 

Złożone oferty

Najniższą cenowo ofertę na kwotę 3 578 070,00 zł złożyło konsorcjum firm Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu i Voessing Polska.  

 

Pozostałe oferty

  • Biuro Projektów TRASA (3 595 954,20 zł) 
  • Konsorcjum firm LPW (lider) i Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego (partner) (4 052 296,50 zł) 
  • Lafrentz Polska (4 114 571,40 zł) 

 

Zadanie polega na opracowaniu  projektu przebiegu 19-kilometrowej obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu DK15 w stopniu szczegółowości pozwalającym na uzyskanie decyzji środowiskowej. Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał 36 miesięcy od daty podpisania umowy. 

 

Warto wspomnieć, że dla zadania były prowadzone już prace studialne zlecone przez Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn. Dotychczasowa dokumentacja będzie stanowiła materiał wyjściowy do dalszych prac. 

 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z tych miejscowości. Inwestycja stworzy nowy przebieg drogi krajowej nr 15 na dłuższym odcinku, na granicy pomiędzy województwami wielkopolskim i dolnośląskim. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości. 

 

W ramach Programu powstanie w sumie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.  

Źródło: GDDKiA Poznań


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B