iKrotoszyn.pl reklamy
Z dróg

Dobre informacje dla podróżujących A1

2022-07-01 09:07:00

Rozpoczął się już sezon urlopowy, więc jest to z pewnością dobra informacja dla kierowców, którzy wraz z rodziną planują dalszy wypad. Zakończyły się prace na blisko 16-kilometrowym odcinku autostrady A1 od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Południe. 


Oddanie do użytku także łącznicę węzła Piotrków Trybunalski Zachód na kierunku Warszawa - Łódź. Zakończenie prac wiąże się także ze zniesieniem ograniczenia prędkości do 100 km/h, które dotychczas obowiązywało na tym odcinku.

- Należy zaznaczyć, że pierwotnie na węźle Piotrków Trybunalski Zachód istniała możliwość przejazdu z Warszawy i Łodzi wyłącznie w kierunku Katowic. Z kolei jadąc z Katowic, można wybrać jeden z dwóch kierunków - na Łódź lub Warszawę. W wyniku budowy autostrady węzeł zyskał dwie dodatkowe relacje - z Łodzi do Warszawy, którą udostępniliśmy ponad pół roku temu, oraz z Warszawy w stronę Łodzi. To bardzo istotna i pożądana zmiana dla kierowców. Jadący drogą ekspresową S8 z Warszawy w kierunku Łodzi i Gdańska nie muszą dojeżdżać już do kolejnego węzła (Piotrków Trybunalski Południe). Teraz na węźle Piotrków Trybunalski Zachód mogą swobodnie zjechać na autostradę A1 w kierunku północnym - podaje GDDKiA.

Źródło: GDDKiA

Tagi: gddkia, A1, droga

Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Rejestracja pojazdów Krotoszyn
Rejestracja Pojazdów Krotoszyn
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Moto informator sieci gazet internetowych - FanPage
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B