iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Do czego może służyć nos strażnika miejskiego?

2020-02-28 11:51:36

O stanie jakości powietrza ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska smogu w mieście i gminie Krotoszyn, dyskutowali podczas wczorajszej sesji radni miejscy.

O tym, że jakość powietrza, nie tylko w Krotoszynie jest tragiczna, wie chyba każdy. Szczególnie jest to dotkliwe w okresie zimowym. Wystarczy wyjść na spacer, by poczuć to, co większość z nas zna wyłącznie z lekcji chemii... To oczywiście półżartem, choć sprawa jest bardzo poważna.

 

Dyskusja na wspomniany temat, podczas sesji była długa i jak zwykle sprowadzała się do pieniędzy... Niektórzy radni nie byli zadowoleni z przedstawionej im informacji i braku konkretnych danych na temat stanu jakości powietrza. Jak można było usłyszeć od przedstawicieli urzędu, takie opracowania są kosztowne. Nie brakowało więc głosów, że lepiej te pieniądze od razu przeznaczyć na wymianę pieców, bo każdy i tak wie, że jest problem z jakością powietrza.

 

Do kontroli przeprowadzanych przez krotoszyńską straż miejską, pod kątem spalania przez mieszkańców śmieci w domowych kotłach, odniósł się radny Bartosz Kosiarski. - Nie jest chyba filozofią wsiąść w auto i wyjechać w miasto i nawet na swój nos strażnik poczuje, gdzie jest palone nieodpowiednie paliwo...

- Podziwiam kolegów, że oni tak umieją na nos - odniósł się do tego stwierdzenia radny Mariusz Urbaniak. - Nie mam tak wyczulonego nosa i nie potrafię się zaciągnąć i powiedzieć: jest stężenie, to nie będę wychodzić z psem. Wolę mieć dane, wolałbym wiedzieć, czy akurat powietrze na Parcelkach jest takie, że ja mam założyć maskę, czy w ogóle z domu nie wychodzić. Nie mogę się opierać na nosie - stwierdził radny. - Chwaląc gminę za wymianę pieców i działania proekologiczne chciałbym wiedzieć na czym stoję. M. Urbaniak dodał, że ten problem mieszkańcom miasta leży na sercu.

 

Do tych stwierdzeń odniósł się włodarz gminy. - Na nos, to nie jest dobra metoda - oświadczył Franciszek Marszałek. - Indywidualne spalarnie śmieci pracują w godzinach nocnych, wtedy straż miejska sprawdzać nie może. Sami przecież wiemy, kto spala śmieci, więc rozmowa sąsiedzka więcej da, niż kontrola straży miejskiej, choć one są robione. Żeby nałożyć mandat, to musimy mieć dowód. Żeby mieć dowód, musimy zbadać resztki z pieca, a to kosztuje. Skupiajmy się na likwidowaniu i edukowaniu - oznajmił burmistrz.

 

Do tematu zanieczyszczenia powietrza i smogu z pewnością niebawem powrócimy.

 

 


Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl