iKrotoszyn.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zabrać nastolatka na kurs żeglarski?

2021-11-05 13:11:00
Można śmiało powiedzieć, że żeglarstwo bawi, uczy i oczywiście wychowuje. Niestety nie wszyscy podzielają ten pogląd. Sceptycy argumentują, że jest to zbyt twarda szkoła życia dla dzisiejszej młodzieży. Szkoła żeglarstwa PuntoVita pokazuje jednak, że wcale tak nie jest. Zwłaszcza, że młodzież potrzebuje twardych bodźców, dzięki którym nabędą oni konkretnych umiejętności. I nie chodzi tu wyłącznie o naukę żeglarstwa...

ABC żeglarstwa, czyli co nam daje kurs żeglowania?

Nauka żeglarstwa to coś więcej, niż tylko dwa tygodnie spędzone na najpopularniejszych, polskich zbiornikach wodnych. W trakcie trwania kursu kursanci uczą się podstaw żeglarstwa, nawigacji i prawa żeglugowego, dzięki którym będą mogli - jako samodzielni żeglarze - poznać specyfikę tego niezwykłego sportu i, jak mówią niektórzy: życiowej filozofii. Oczywiście każdy taki kurs kończy się odpowiednim egzaminem, którego przebieg i wartość merytoryczną nadzorują specjaliści z Polskiego Związku Żeglarstwa. Osoba, która go zda, może żeglować na zamkniętych akwenach wodnych.

Przebieg kursu - co warto wiedzieć?

Kursy żeglarskie organizowane przez szkółkę PuntoVita trwają z reguły dwa tygodnie. Co ważne - są one dostosowane do potrzeb określonych grup wiekowych, dzięki czemu zaangażowana w nie młodzież nie czuje się zagubiona wśród zdecydowanie starszych lub młodszych uczestników. To jednak nie wszystko! W trakcie kursu przeprowadza się zarówno zajęcia praktyczne i teoretyczne, aczkolwiek szczególny nacisk kładzie się przede wszystkim na praktykę. Co ważne - zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy, działając w obrębie niewielkich, 5 - 6 osobowych grup, mogą poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednio dużo czasu.

 

Kurs żeglarski - Mazury

 

Trzeba podkreślić, że kurs ten - organizowany najczęściej w trakcie wakacji - nie ogranicza się wyłącznie do zajęć. W jego trakcie kursanci poznają nowych ludzi, integrują się ze sobą i jednocześnie mają bardzo dużo czasu na rekreację połączoną z przyjemnym spędzaniem czasu. Jest to idealne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy nie tylko szybko chłoną wiedzę, ale też potrzebują autorytetu, który poprowadzi ich przez zawiłą sztukę żeglarstwa. Poza tym zorganizowane w ten sposób kursy otwierają ich na świat, ucząc jednocześnie ważnej sztuki współpracy.

Kursy żeglarskie z PuntoVitą - dlaczego warto?

PuntoVita to szkółka żeglarska, która dba o każdy szczegół organizowanych przez siebie kursów. Dzięki temu:

  • W trakcie trwania kursów nie trzeba obawiać się o aprowizację. Każdego dnia młodzi ludzie mają dostęp do bogatego, świeżego i przede wszystkim zdrowego bufetu. Samo jedzenie to jednak nie wszystko. Uczestnicy kursu mogą bowiem liczyć na dostęp do bogatych materiałów edukacyjnych i - oczywiście - do zaawansowanego sprzętu żeglarskiego.

  • Końcowy egzamin jest dla uczestników kursu bardzo prosty. Wynika to z faktu, że wiedza przyswojona w trakcie kursu jest dostępna na naprawdę najwyższym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kurs ten kładzie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, których znajomość jest na egzaminie kluczowa.

  • Kurs przeprowadzany jest w różnych warunkach pogodowych. Oznacza to, że jego adepci poradzą sobie nie tylko w trakcie żeglowania po gładkiej tafli wody, ale też w trakcie silnego sztormu, gdy trzeba będzie jak najszybciej wracać do portu. Warto przy okazji zaznaczyć, że wszyscy kursanci nie mogą się doczekać pierwszego, własnoręcznego poprowadzenia jachtu!

  • Kurs ma bardzo dynamiczny charakter. Stanowi on integralną część wyjazdu. Co ważne - w przeciwieństwie do wielu alternatywnych kursów - tu kładzie się szczególny nacisk na naukę pływania łódką. W trakcie dwutygodniowego wyjazdu mnóstwo czasu spędza się nad wodą. W czasie wolnym można np. spotkać się na grillu lub posłuchać żeglarskich opowieści.

 

Kursy żeglarskie z PuntoVita - dla kogo?

Wakacje z żaglami to propozycja dla każdego i to niezależnie od wieku. Osoby, które skończyły 14 lat, mogą podejść do egzaminu i tym samym posiadać pełnię uprawnień do samodzielnego kierowania łódką. Poza tym kursy żeglarskie organizowane przez PuntoVitę to propozycja dla:

  • osób młodych, które nie mają co robić w wakacje i chciałyby spędzić dwa tygodnie w aktywny sposób,

  • osób, które chcą nauczyć się żeglować, aczkolwiek nie mają na tym polu jakiegokolwiek przygotowania lub doświadczenia w tej materii,

  • osób, które lubią kontakt z innymi, chcą się rozwijać, a także poznać ludzi, z którymi będą ich łączyć być może życiowe relacje,

  • osób, które chcą przeżyć niesamowitą przygodę i to w całkowicie bezpieczny sposób,

  • osób, które... już wcześniej były na podobnych kursach, ale chcą jeszcze raz doświadczyć towarzyszącej im, niezwykłej atmosfery.

Kilka słów podsumowania

Wczasy żeglarskie z PuntoVitą to ciekawy sposób na spędzenie wakacyjnego czasu. Dzięki nim można nie tylko oderwać się od codziennej rzeczywistości, ale też od... wszechobecnych ekranów telefonów. Wystarczy tylko wprowadzić dane uczestnika i... gotowe. W realizacji reszty formalności pomoże PuntoVita. Czas zmierzyć się z przygodą!Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B