iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

Determinacja się opłaciła. Będzie kostka zamiast trawy

2021-04-12 14:04:00
Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej gruchnęła informacja, że remontowana ulica Podgórna w Zdunach, po położeniu sieci kanalizacyjnej i przeprowadzeniu modernizacji, ma stać się ciągiem pieszo-jezdnym.

Zaś dotychczasowe chodniki ma zastąpić pas zieleni, o czym pisaliśmy kilkanaście dni temu:

 

"Mam czerpać wiedzę o inżynierii drogowej od mieszkańców Zdun?"

 

Wówczas część radnych wskazywała, że takie rozwiązanie wiąże się z kłopotami dla tamtejszych mieszkańców. - Będą mieli wilgoć pod domami, skoro zamiast chodników ma być trawa, bo te budynki są położone dużo niżej - przypominała Irena Nowak.

Zaś mieszkańcy zostali postawieni na równe nogi, co skutkowało petycją do władz gminy, bo nie chcieli nawet słyszeć o trawie pod domem.

- Chyba, że będą każdemu z osobna izolować dom od fundamentów, bo w przeciwnym razie, długo to nie potrwa, jak w domu będę miał wilgoć. Przecież nawet półinteligent ma na tyle wyobraźni, by skumać, że woda po wsiąknięciu w grunt z trawą będzie oddziaływała na budynki. Poza tym, po co siać tą trawę, skoro będzie można na niej parkować auta? Raz, że jest to niezgodne z prawem, a dwa, kasa zostanie wyrzucona w błoto bo ten pas zieleni ulegnie zniszczeniu w bardzo krótkim czasie - wskazywał mieszkaniec Podgórnej w Zdunach.

Ostatecznie doszło do konfrontacji mieszkańców Podgórnej z władzami gminy. - Burmistrz przyszedł i powiedział, że doszło do nieporozumienia - wskazuje zdunowianka.

Jednocześnie poinformowano mieszkańców, że odstąpiono od pomysłu stworzenia pasa zieleni pod ich oknami. Za to ma się tam pojawić kostka brukowa. Najpierw po stronie prawej, jadąc od ulicy Mickiewicza, a później po lewej.

- Tutaj musimy poczekać, aż zostaną usunięte słupy i wstawimy nowe lampy. Jak starczy nam pieniędzy, to zostanie to zrobione jeszcze w tym roku, a jak nie to dopiero w przyszłym - zapowiedział Tomasz Chudy, burmistrz Zdun.

(alf)
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.