iKrotoszyn.pl reklamy
Kobylin

Dermatologiczna kontrola znamion na dożynkach powiatowych

2022-08-19 10:08:00

W najbliższą niedzielę, podczas dożynek powiatowych w Kobylinie, w godz. 16.00 - 19.00, zostanie uruchomiony „gabinet pod chmurką". Będą w nim prowadzone dermatologiczne badania znamion, brodawek i pieprzyków pod kątem czerniaka. Wcześniej będzie można wykonać pomiar ciśnienia krwi, poćwiczyć na fantomach samobadanie piersi i uzyskać podstawowe informacje na temat profilaktyki.


Stowarzyszenie „Pomóżmy Sobie” w Krotoszynie od lat informuje o zagrożeniu jakie stanowi dla naszego zdrowia i życia czerniak, jeden z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry. Za nami gorące i upalne lato. Chętnie korzystaliśmy w tym czasie ze słońca zapominając iż nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe może stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Takie postępowanie w przypadku zwłaszcza osób o jasnej karnacji cery oraz osób u których występują na skórze różnorodne znamiona, brodawki i pieprzyki jest elementem ryzyka wystąpienia czerniaka. Ponieważ zmiany te charakteryzują się często tendencję do chorobliwych przekształceń wymagają one stałej oraz systematycznej obserwacji (samodzielnej i specjalistycznej), a czynność ta pozwala na wczesne wykrycie choroby i wyeliminowanie zagrożenia poprzez wycięcie zaobserwowanej zmiany.

 

Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego podczas dożynek będą mogli skorzystać z badań które będzie prowadził współpracujący ze stowarzyszeniem specjalista onkolog. Jest to proste, bezinwazyjne badanie przy użyciu dermatoskopu, nie wymagające żadnego przygotowania.

Źródło: kobylin.pl


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.