iKrotoszyn.pl reklamy
Powyborcze podsumowania

Dariusz Rozum: „Start obecnego burmistrza moje szyki i plany trochę pokrzyżował, ale z życzliwością się odnoszę, bo każdemu wolno“

- Wynik 5 tysięcy głosów, z małym haczykiem, to daje zadowolenie i troszeczkę niedosytu - mówił podczas konferencji prasowej Dariusz Rozum, kandydat do Sejmu w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej.

- Chciałem podziękować mieszkańcom Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego oraz całego okręgu nr 36 za oddane na mnie głosy w ostatnich wyborach parlamentarnych - rozpoczął D. Rozum spotkanie z lokalnymi dziennikarzami, na którym podsumował swój start w wyborach.

- Wynik 5 tysięcy głosów, z małym haczykiem, to daje zadowolenie i troszeczkę niedosytu. Zadowolenie z faktu, iż przyłożyłem dość sporą cegiełkę do wyniku naszej listy, czyli listy Koalicji Obywatelskiej. Dzięki tym dodatkowym głosom i też dzięki znakomitej frekwencji Koalicja Obywatelska odrobiła jeden mandat z poprzednich wyborów. PiS stracił myśmy, zyskali - podsumowuje kandydat KO.

 

"Nie będę wylewał krokodylich łez, bo nie ma powodu"

D. Rozum nie ukrywa jednak, że liczono na nieco więcej. - Przy dobrych okolicznościach mogliśmy zakręcić się koło piątego mandatu. Ten mandat jednak nam uciekł. Mogę pogratulować koleżankom i kolegom z listy Trzeciej Drogi, bo nikt by się nie spodziewał, że wezmą dwa mandaty. Mnie do piątego zabrakło 99 głosów, co jest właśnie tym moim niedosytem. Bo, te powiedzmy równe sto głosów, dałoby też mi nadzieję na oczekiwanie w przypadku, gdyby koledzy parlamentarzyści, którzy teraz zdobyli mandat, chcieli kandydować do Europarlamentu. Wówczas każdy wakat i ich awans, dawałby mi momentalnie mandat do naszego parlamentu - wyjaśnia.

- Z tego powodu nie będę wylewał krokodylich łez, bo nie ma powodu. Cieszę się, że coś się zmieni w Polsce, że udało się PiS odsunąć od władzy. Jeśli bym nad czymś ubolewał, to tylko nad tym, że lokalnie zabrakło trochę patriotyzmu. Gdyby nie było oprócz mnie innych kandydatów, to mógłbym powiedzieć, że wszystko jest OK. Bez względu na to, czym kierowali się wyborcy, to trochę smutne jest to, że tak dużo głosów poszło na liderów list, czy na inne nazwiska, zupełnie nie związane z naszym miastem czy powiatem - zauważa kandydat Koalicji.

- Nie ma co ukrywać, że jesteśmy w sumie małym powiatem i miastem jako Krotoszyn w porównaniu z Kaliszem czy Ostrowem Wielkopolskim i jeśli nie zmienimy naszej mentalności i uprzedzeń to trudno komuś stąd będzie zostać posłem. A jeśli oczekiwania mieszkańców idą w kierunku dbałości o ten region, o powiat, to mimo wszystko lepiej jest mieć w Sejmie człowieka, którego można spotkać na ulicy i powiedzieć mu prosto w oczy to, co się myśli. W tych wyborach jest ponad setka nowych parlamentarzystów, czyli jest możliwość zdobycia mandatu przez debiutantów - zwraca uwagę D. Rozum. Start obecnego burmistrza moje szyki i plany trochę pokrzyżował, ale z życzliwością się odnoszę, bo każdemu wolno. Trzeba się jednak zastanowić, czy w przyszłości Krotoszyn chce mieć posła, czy nie.

 

Dariusz Rozum, kandydat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego?

Tymczasem coraz bliżej do kolejnych wyborów, tym razem samorządowych, które odbędą się w kwietniu przyszłego roku.

- Powoli trzeba zacząć budować listy na wybory samorządowe, bo czas ucieka. To dość duże poparcie ze strony mieszkańców Krotoszyna i powiatu motywuje mnie do tego, aby pozycja Platformy Obywatelskiej, zarówno w strukturach samorządu powiatowego, jak i innych wchodzących w skład powiatu, była na innym poziomie. Czuję odpowiedzialność za Platformę na tym terenie i będę starał się zbudować mocne listy tak, aby nasza reprezentacja w samorządach była liczniejsza i abyśmy mogli mieć większy wpływ na politykę samorządową, niż dotychczas - zapewnia.

Na pytanie o możliwość startu do Sejmiku, co wydaje się bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę osiągnięty wynik w wyborach parlamentarnych, D. Rozum odpowiada krótko. - Jeśli byłaby to pozycja, która by mnie satysfakcjonowała, to rozważę taką możliwość. Dziś na ten temat więcej nic nie powiem. Najpierw trzeba otrzymać propozycję, a potem komentować to, co się otrzymało.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.