iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Dachowanie w Tatarach

2021-07-20 09:07:00
Zdjęcie: OSP Koźmin Wlkp./dh Szymon Sikora
W minioną sobotę o godz. 22.34 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tatary (gmina Koźmin Wielkopolski). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

- Na miejscu Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Peugeot zjechał poza obręb jezdni do rowu, uderzył w dwa drzewa i znajduje się w pozycji na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej znajdowała się na zewnątrz - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. W tym samym czasie strażacy odłączyli w rozbitym pojeździe akumulator oraz zweryfikowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Po dojeździe ZRM osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym. - Decyzją kierownika zespołu kobieta została przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki. W dalszej części działań z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej stwarzające zagrożenie dla innych uczestników drogi. Obecna na miejscu policja zorganizowała objazdy na czas prowadzonych działań ratowniczych - dodaje rzecznik.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 47 minut.


Tagi: tatary, wypadek

Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B