iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Dachowanie w Nowy Rok. Kierująca i pasażer trafili do szpitala

Zdjęcie: mł. asp. Patryk Rosiak

Wczoraj o godz. 16:41 na drodze krajowej nr 36 w Wyganowie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. W wyniku dachowania pojazdu dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu odniosły obrażenia wymagające dalszej hospitalizacji. Na miejscu wypadku wystąpiły ponad dwugodzinne utrudnienia w komunikacji drogowej nadzorowane przez funkcjonariuszy policji.

- Po przybyciu na miejsce wypadku Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy wypadł z drogi i zatrzymał się w pozycji na dachu w przydrożnym rowie. Dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły uszkodzony środek transportu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Droga w miejscu wypadku została czasowo całkowicie zablokowana - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Strażacy po zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia dokonali oceny stanu przytomnych uczestników zdarzenia. Po zakończeniu  badania urazowego połączonego z wywiadem medycznym poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnej do poniesionych obrażeń. W trakcie realizacji czynności medycznych na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanymi. Decyzją kierownika zespołu kierująca oraz pasażer zostali przetransportowani do szpitalnego oddziału ratunkowego celem dalszej diagnostyki - dodaje mł. kpt. Mateusz Dymarski.

W tym samym czasie pozostali strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe oraz sprawdzili teren wokół miejsca zdarzenia eliminując udział innych osób. Po wykonaniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy policji uszkodzony samochód został zabrany przez pomoc drogową, a z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu drogowym.

Z ustaleń policji wynika, że 25-letnia mieszkanka gminy Zduny, kierując samochodem marki Peugeot 206, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi wpadła w poślizg, zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Pojazd zatrzymał się w polu. - Ustalono, że uczestnicy zdarzenia trzeźwi, doznali obrażeń ciała poniżej dni 7. Sporządzono dokumentacje. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Kobylinie - podaje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

W akcji wzięły udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, OSP z Kuklinowa i Wyganowa, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.