iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
SOLARMAT TOMNICE

Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Straż pożarna

Dachowanie osobówki i zderzenie z ciężarówką, wypadki dzieliło kilkanaście minut

2021-06-19 20:40:15

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/asp. sztab. Dariusz Rybka
Dwa groźne zdarzenia w Krotoszynie i Orpiszewie dzieliło raptem kilkanaście minut. W pierwszym przypadku osobówka zderzyła się z ciężarówką, w drugim samochód osobowy dachował.

Oba zdarzenia miały miejsce dziś krótko przed godz. 4.00.

 

O godzinie 03:40 na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym, w którym poszkodowane zostały dwie osoby dorosłe oraz małe dziecko.  Kilkanaście minut później o godzinie 03:58 w Orpiszewie na ulicy Krotoszyńskiej samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kobieta podróżująca pojazdem odniosła obrażenia wymagające hospitalizacji.

 

Do zdarzenia na terenie miasta skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostkę OSP Krotoszyn, natomiast z racji drugiej  interwencji o podobnym charakterze  dyżurny operacyjny do kolejnego wypadku przedysponował jeden zastęp z Państwowej Straży Pożarnej oraz skierował jednostki OSP Roszki, oraz OSP Orpiszew.

 

Po przybyciu na miejsce wypadku komunikacyjnego samochodu ciężarowego z samochodem osobowym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że w pojeździe marki Mazda znajdują się dwie osoby poszkodowane. Celem wykonania dostępu i ewakuacji kobiety zlokalizowanej za kierownicą   zdeformowanego samochodu do działań wykorzystano sprzęt hydrauliczny. W zdarzeniu tym udział brało również małe dziecko, które znajdowało się pod opieką osób postronnych poza  uszkodzonym środkiem transportu. Kierowca zestawu ciężarowego nie odniósł natomiast żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił ciągnik siodłowy. Strażacy w trakcie wykonywania dostępu do osób poszkodowanych z zastosowaniem technik ratownictwa drogowego udzielili pomocy medycznej osobom poszkodowanym, które przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności realizowanych przed funkcjonariuszy Policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów technicznych stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Do czasu zakończenia działań na miejscu wypadku ruch pojazdów na drodze krajowej został wstrzymany.

 

W drugim wypadku na terenie miejscowości Orpiszew samochód osobowy wypadł poza obręb jezdni i dachował. Kierująca pojazdem marki Peugeot samodzielnie opuściła uszkodzony środek transportu, lecz z uwagi na poniesione obrażenia wymagała interwencji ze strony służb medycznych.  Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań udzielili kwalifikowanej pomocy osobie poszkodowanej, którą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Decyzją służb medycznych uczestniczka zdarzenia została przetransportowana do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem dalszej diagnostyki. Po zakończonych czynnościach funkcjonariuszy Policji oraz zabraniu uszkodzonego pojazdu z pobocza drogi jednostki ochrony przeciwpożarowej usunęły pozostałości powypadkowe z jezdni. 

 

 

 Źródło: KP PSP Krotoszyn/st. asp. Mateusz Dymarski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl